2024. május 3, péntek - Tímea

2013. Október 30. 23:50, szerda | Helyi

16 között a kupában

A Magyar Kupa 4. fordulójában a Dunaújváros PASE csapata az NB I-es MVM-Paks csapatát fogadta a Dunaújváros Stadionban.

A mérkőzésre 12.30-as kezdettel került sor, a korai kezdés azonban csapatunk számára volt kedvező. A kilátogató nézőknek nem kellett sokáig várni a gólra, hiszen a 11. percben egy gyönyörű akció révén megszerezte csapatunk a vezető találatot, Villám Balázs jobb oldali beadását Böőr Zoltán fejelte 11 méterről a vendégek kapujába. (1-0)

Megzavarva gólunkkal a Horváth Ferenc által vezette Paks csapatát, több helyzetet is kidolgozott csapatunk azonban, hol pontatlan volt a befejezés, hol az ellenfél kapusát dolgoztatták meg támadóink. A második félidőben sportigazgatónk, Dobos Barna lecserélte a kisebb sérülésével bajlódó csapatkapitányunkat, Böőr Zoltánt, kinek helyére a tehetséges fiatal játékos Papp Máté érkezett.

A második félidő 68. percében újabb hidegzuhany érte a Paks csapatát, hiszen egy szögletből beadott labda pattant Lázár Zsolt elé, aki 25 méterről kapásból engedte el lövését, azonban ez még megakadt a védőkön. A lepattant labda Burucz Barna elé került, akivel szemben már nem volt esélye Csernyánszkinak, Burucz a jobb alsóba lőtte a játékszert, ezzel beállítva a 2-0-s végeredményt. Megérdemelt, szép játékkal jutott tovább csapatunk a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé, hiszen mentálisan és fizikálisan is jobbnak bizonyult az NBI-es MVM-Paks csapatánál.

Dunaújváros PASE – MVM-Paks: 2 – 0 (1-0)