2024. április 28, vasárnap - Valéria

2015. Május 04. 22:06, hétfő | Helyi

Tollas bravúrok

Sportolóink, a dunaújvárosi tollaslabdások ezen a hétvégén Seregélyesen léptek pályára.

U11-es Országos Bajnokságon indultak a Danubius KSE színeiben Friedl Natalie,Ludman Mira,Csomor-Németh Lili,Borbély Hannna,Tarczal Kíra, Dobrovitz Barabás Zoltán,Vagyóczki Dávid,Nagy Bence, Morva Bence,Zuniga Ádám. Ez volt az U11-es korosztály évadzáró versenye .

A Danubius KSE jelenlegi U11-es sora igazán gyönyörűen remekelt. A kislányoknal a nyolcas főtáblán négy dunaújvárosi kislány küzdött a dobogós rehyekezésékért, a kisfiúknál pedig ketten is kijutottak a nyolcas főtáblára. Tarczal Kíra, Zuniga Ádám, Morva Bence és Vagyóczki Dávid élete első Országos Bajnokságán szépen küzdött, az edző elégedett volt mutatott játékukkal. Friedl Natalie és Ludman Mira 7. helyezést ért el.

Nagy Bence 6.helyezett lett. Borbély Hanna és Dobrovitz Barabás Zoltán a későbbi győztessel játszva az előkelő 5.helyezést érték el. Csomor-Németh Lili pedig dobogóra is állhatott, bronzéremmel zárta korosztályos magyar bajnokságát. Májusban 2 nagy esemény vár még a dunaújvárosi versenytollaslabdásokra.

Május 23-án Pécsett U15-ös Csapat Bajnokság lesz, ahol a legszorgalmasabb fiatalabb játékosok indítását is tervezi Jakab János edző . Május 24-én Dunaújvárosban a Sportcsarnokban Országos Felnőtt „C” és „D” kategóriás ranglista verseny kerül megrendezésre.
Köszönjük szépen a tudósítást.

Az 1 képen a tegnapi csapat.
A 2. képen Csomor-Németh Lili bronzérmes U11 Leány Magyar Bajnokságon a verseny sport kategóriában