Hírek
2011. Augusztus 17. 07:13, szerda |
Külföld
Forrás: OrientPress
40 milliárd dollár értékű olaj- és gázlelőhely Norvégiában

Az elmúlt évtizedek legnagyobb olaj- és gázlelőhelyét fedezték fel az Északi-tenger és a Barents-tenger norvég felségvizein - tudatta az InfoRádió. A kitermelhető szénhidrogén értéke megközelítheti a 40 milliárd dollárt.
A kutatási koncesszión osztozó norvég Statoil és svéd Lundin Oil már korábban bejelentette két szénhidrogénmező felfedezését, de az csak most derült ki, hogy a két mező összeköttetésben áll egymással.
Az Aldous és Avaldnes mezők összesen akár 1,2 milliárd hordó olajegyenértéknyi szénhidrogént rejthetnek, napi kitermelési mennyiségük elérheti a 300 ezer hordót. A kitermelhető szénhidrogén értéke megközelítheti a 40 milliárd dollárt.
Ezzel összemérhető olajleletet a múlt század nyolcvanas évei óta nem fedeztek fel Norvégiában.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2023. Március 20. 17:25, hétfő | Külföld
Vlagyimir Putyin: az élelmiszer-megállapodás lejárta esetén Moszkva ingyen fog szállítani az afrikai rászorulóknak
2023. Március 20. 12:15, hétfő | Külföld
Petr Pavel: Ukrajna csak egyszer próbálkozhat nagy ellentámadással
Ukrajna csak egy alkalommal próbálkozhat nagy ellentámadással az orosz erőkkel szemben, a következő tél után rendkívül nehéz lesz fenntartani a nyugati támogatás jelenlegi szintjét - jelentette ki a cseh elnök.
2023. Március 19. 14:46, vasárnap | Külföld
Kreml: Putyin Mariupolban járt
Mariupolba tett munkalátogatást Vlagyimir Putyin orosz elnök - közölte vasárnap a Kreml sajtószolgálata.