Hírek
2023. Február 18. 07:40, szombat |
Sport
Forrás: mti
A Hamburg edzője szerint Németh András kiváló játékos, de még sokat fejlődhet

Tim Laszlo Walter, a német másodosztályú labdarúgó-bajnokságban második helyen álló Hamburger SV vezetőedzője szerint a magyar válogatott Németh András kiváló játékos, de még sokat fejlődhet.
A 47 éves, magyar származású tréner az M4 Sport Nemzeti Sporthíradó című műsorában adott exkluzív interjúban elmondta, olyan, jó alapadottságokkal rendelkező csatárt kerestek, akiben sok lehetőség rejlik, így a tehetségkutatóik már régóta figyelték Németh Andrást is.
"Néhány személyes megbeszélés után úgy döntöttünk, hogy ő az, akire szükségünk van, és szerencsére ő is a Hamburgot választotta" - mondta Walter. Hozzátette, a 20 éves támadó gyorsan beépült a csapatba, mivel több nyelven is beszél, valamint már most sokat ért a németből is. A vezetőedző meglátása szerint Németh jól érzi magát Hamburgban, ez jól látható abból, ahogyan a többiekhez, a játékostársaihoz viszonyul.
"Fizikálisan még sokat erősödhet, és keményebb lehet az ellenfelekkel. A támadások befejezéséhez jó érzéke van, de a bal lábát még fejlesztheti. A fejjátéka is remek, de van még néhány terület, amiben fejlődhet" - jelentette ki Walter. Hangsúlyozta, nagyon fontos, hogy Németh szeretne is fejlődni, készen áll a tanulásra és a munkára.
Arról, hogy a magyar válogatott csatár mikor lehet először kezdő a Hamburgban, az edző azt mondta, erre mindig megvan a lehetőség, ehhez pedig folyamatos munkára és egyre több játékpercre van szüksége a játékosnak.
Walter szerint a Hamburg a téli átigazolási időszakban erősödött, a futballisták között megvan az összhang, ez pedig meglátszik a pályán is.
"Kiélezett helyzetekben ez felénk billentheti a mérleg nyelvét, és emiatt is bízhatunk abban, hogy a szezon végén az első helyen zárunk" - mondta a tréner, aki az utóbbi években már egyre kevesebbszer látogat Magyarországra, de mint mondta, az unokatestvéreivel és a távolabbi rokonsággal tartja a kapcsolatot.
"Mindig szívélyesen fogadnak bennünket, vendégszeretők a magyarok, jókat lehet enni Magyarországon, ezek az élmények pedig a gyermekkoromra emlékeztetnek" - fogalmazott.
Németh András január végén a belga Genktől igazolt Hamburgba, azóta három bajnokin kétszer volt eredményes csereként beállva.
Fotó: NSO.hu
Ezek érdekelhetnek még
2023. Szeptember 28. 08:09, csütörtök | Sport
Egy magyar rakéta! - Akkora gólt lőtt Szoboszlai, hogy majdnem kiszakadt a háló - Videó
Brutális erővel csapódott a lécre a labda, majd pedig a hálóba.
2023. Szeptember 27. 19:33, szerda | Sport
Örülünk, hogy a célt megláttuk!
Boldogan haladt át a céldobogón a Győr Ralin a Kronome - Pásztor ralipáros.
2023. Szeptember 27. 19:28, szerda | Sport
Kovács Bálint: „Igazán nem kell lehajtott fejjel járnom, hogy 8. lettem az IDM-ben”
A H-Moto Team pilótája, Kovács Bálint a múlt hétvégén a németországi Hockenheimben fejezte be szereplését az IDM 2023-as idényében.
2023. Szeptember 26. 12:05, kedd | Sport
Német Kupa - Gulácsi visszatér a kezdőcsapatba
Közel egy év után újra pályára lép Gulácsi Péter, a német labdarúgó-bajnokságban szereplő RB Leipzig magyar kapusa.