Hírek
2018. December 31. 11:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A helytelen lakossági tüzelés a légszennyezettség egyik fő forrása
A helytelen lakossági tüzelés az egyik legjelentősebb forrása a szálló pornak (kisméretű aeroszol részecskéknek - PM10), illetve számos légszennyező anyagnak - hívta fel a figyelmet a tisztifőorvos vasárnap Facebook-oldalán.
A karácsony elteltével többen elégetnék a fenyőfát. A fenyőfajtáknak viszont alacsony a fűtőértékük, és magas gyantatartalmuk károsítja a tüzelőberendezéseket, illetve a kéményeket - írták. Bővebb információ található a Fűts okosan! kampány oldalán, a http://www.futsokosankampany.hu/ oldalon.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ levegőhigiénés indexe alapján három településen: Miskolcon, Sajószentpéteren és Salgótarjánban kifogásolt a levegő minősége a magas szálló por tartalom miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
