Hírek
2011. November 06. 14:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
A kínaiakat két dolog érdekli: Budapest és Hévíz
Idén már 25 kínai delegáció járt Hévízen, csak az utóbbi két hétben négy távol-keleti küldöttség ismerkedett meg a gyógytaváról híres város idegenforgalmi és gyógyászati lehetőségeivel - közölte a város önkormányzata.
Legutóbb kínai informatikai cégek vezetői jártak Hévízen, de látogatást tettek és tárgyalásokat kezdeményeztek már a városvezetéssel kínai tartományi- és városvezetők, turisztikai és egészségügyi szakemberek, politikusok, bányaipari és energetikai vállalatok vezetői. Az érdeklődés tárgya minden esetben ugyanaz: a gyógytó, a város gyógyászati lehetőségei, de komoly figyelmet szentelnek a delegációk az itteni wellness és pihenési lehetőségeknek is.
Papp Gábor (Fidesz-KDNP), a város polgármestere azt mondta: ebben az évben már 25 kínai delegáció járt a városban. Budapest mellett szemmel láthatóan Hévíz a kínaiak érdeklődésének kiemelt tárgya, s a gazdaságban ma már nagyhatalomnak számító ország egyre élénkülő érdeklődését jól mutatja, hogy csak az elmúlt két hétben négy delegációt fogadott a zalai város vezetése.
A polgármester szerint számos európai város ki tudta már használni az idegenforgalom terén a kínai érdeklődést, és ezzel Hévíz is élni szeretne a jövőben - fogalmaz a város önkormányzatának közleménye.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
