2024. május 17, péntek - Paszkál

2014. Február 27. 14:58, csütörtök | Helyi sport
Forrás: A.

Akadémistákat oktattak a kosarasok

A DF DSE felnőtt csapatát a székesfehérvári Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia fogadta a Fejér Megyei Bajnokság újabb fordulójában. A hazai sovány, hárompontos győzelem után nehéz visszavágóra számíthattak a mieink.

Aztán az első negyedben el is dőlt a találkozó, jó védekezéssel, az ellenfél hibáit kihasználva 32:5-re nyertük a játékrészt.
A második negyed döcögősen indult a hat főt delegáló főiskolások számára (Tímár Zoltán és Nagy Roland játékjoga felfüggesztés alatt állt, míg Pesei továbbra is sérült). Eladott labdák jellemezték a játékot, de főként Gacsályi jó centermunkájának és a jó büntetőzésnek köszönhetően ezt a negyedet is sikerült behúzni (18:20), így a félidőben 52:23-as állásnál fordulhattak a csapatok.
A harmadik negyedben további hétpontos előnyt szereztek a narancsmezesek, melynek végén a 100 fölött dobott és 50 alatt kapott volt a cél. Ez végül nem sikerült, Szabó Martin kipontozódása után csere nélkül maradtak a főiskolások, ami talán kicsit a szufla elfogyásához vezetett. Végül az összes negyedet megnyerve, nagyon sima, 97:54 arányú győzelemnek örülhettek a tartalékosan felálló vendégek, így a negyedik helyet továbbra is tartva bízhatnak a rájátszásba való bekerülésben.

DKKA - Dunaújvárosi Főiskola DSE: 54-97 (5-32; 18-20; 14-21; 17-24)
A DF DSE pontszerzői: Veszprémi 21/6, Gacsályi 32/3, Czégány 17/3, Tischner -, Papp 22; Csere: Szabó 5.

2024. Május 16. 16:13, csütörtök | Belföld