Hírek
2018. November 23. 09:44, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Állatkínzás miatt emeltek vádat anya és lánya ellen Békéscsabán
Állatkínzás miatt emelt vádat az ügyészség két békéscsabai nő - anya és lánya - ellen, mert elhanyagolták kutyáikat, macskáikat - tudatta a Békés Megyei Főügyészség pénteki közleményében.
A vádirat szerint a 76 éves anyát a Békéscsabai Járásbíróság már 2015-ben eltiltotta az állattartástól, mert az idős nő és 54 éves lánya nem gondoskodott a békéscsabai lakótelepi lakásukban tartott macskákról, kutyákról, illetve a lakás tisztán tartásáról. Az egyik szomszéd birtokháborítási pert is indított, mire a vádlottak az általuk tartott két kutyát és 22 macskát átvitték két másik - lakatlan - lakótelepi lakásukba. Az állatokat azonban továbbra is elhanyagolták.
A rendőrök a két lakásban 2017-ben tartott házkutatáson lesoványodott, kiszáradt, beteg, szenvedő állatokat találtak, az egyik kismacska rövidesen el is pusztult, az ingatlanok koszosak, vizesek voltak, a padlót ürülék borította.
Mindezek alapján a Békéscsabai Járási Ügyészség a két nőt 25 rendbeli társtettesként elkövetett állatkínzással vádolja, és próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását, pártfogó felügyelet elrendelését és a nyomozás során felmerült több mint 600 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezést indítványozza.
Az két nő büntetőpere a Békéscsabai Járásbíróságon folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 08:29, vasárnap | Belföld
Forsthoffer Ágnes: új korszakot kezdünk a magyar parlamentáris demokrácia történetében
2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld
Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek
2026. Május 09. 11:00, szombat | Belföld
Távozik a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója
2026. Május 09. 08:12, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Személyes kedvencem a Vadhajtások
Dopemannél járt a leköszönő miniszterelnök.
