Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2013. Május 29. 10:59, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Az ország nagy részén várható felhőszakadás

Az ország nagy részén várható felhőszakadás

Szerdán az ország nagy részén várható felhőszakadás, emiatt tizenegy megyében és a főváros területén is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerda reggeli veszélyjelzése szerint citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetést adtak ki Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Tolna, Zala és Pest megyékre, valamint a fővárosra. E szerint ezeken a területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt több mint 25-30 milliméter csapadék hullhat.
Szöveges figyelmeztetésükben azt írták: főként késő délutántól, estétől előbb a nyugati határnál, később dél felől már másutt is zivatarok kialakulása valószínű, amelyet helyenként felhőszakadás, jégeső és viharos, 60-80 kilométer/órás erősségű széllökések kísérhetik. Nagy méretű jégdarabokkal és 90 kilométer/óránál erősebb széllökésekkel járó heves zivatarnak viszont csekély a valószínűsége - tették hozzá.
Az előrejelzés szerint a hőmérséklet délután általában 24 és 28, késő este 14 és 19 Celsius-fok között alakul.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.

2025. December 19. 07:27, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az orosz vagyon felhasználását sikerült megakadályozni

A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker