2013. Július 31. 21:56, szerda | Sport
Forrás: InfoVáros | -Hajósi Miklós-

Bencs Gábor és az autósport

Beszélgetés Bencs Gábor navigátorral, a Lábatlani RTE futam után.

Július 20-21-én került megrendezésre, a XIII. Garmin Rallye, Esztergom környéki pályákkal, aminek navigátorként voltál aktív résztvevője egy Magyarországon egyedinek számító Rally autóban!

Mielőtt belevágnánk a riportba, mesélnél eddigi autóversenyzői pályafutásodról?

- 1991-ben egy N-es Trabant jobb oldalán kezdtem versenyezni.

Az első versenyünket megnyertük kategóriánkban, és abszolútban is 8.-ak lettünk. Ez elég meghatározó volt további pályafutásomban.

Ezek után kevés pénz, és sok küszködés következett.

1994-ben próbálkoztam egy N-es 1200-es jobbjában is Rally 2-ben.

Aztán 1996-ban beültem Czipa Zoli mellé egy 1300-as A-s kockába.

Itt 6 évig ücsörögtem 2. és 1. osztályban.

2001-ben átváltottunk egy Skoda Favoritra. Aztán szétváltak az útjaink.

Kis kihagyás, család és gyerek után 2005-ben belekeveredtem az akkor induló Historic kupába egy MK1-es Ford jobbjában.

2006-ban Balogh Zsolti barátom hívott navigálni, akkor épült Skoda S100-ába.

2007-ben megépítettem a saját Lada 1200-esemet Gr.2-es szabályok szerint.

2007-2008-ban sok szép sikerem volt mint sofőr.

Ebben az időszakban az öcsém Zoli navigált nekem.

2009-ben szétszedtem felújításra az autót, ami mostanáig nem készült el.

2009-től Zoli öcsém mellett navigálok, először abban a Skoda Favoritban, amiben 2001-ben ültem C.Zoli mellett, majd 2012 óta egy A csoportos Feliciát próbálunk versenyképessé varázsolni.

Két hete Trencsényi Józsi kért fel egy helyettesítésre, így ezt elvállalva indultam a Veszprém Rallyn egy N csoportos Mitsubishi Evo 9 -ben.

Majd következő héten Juhász Csabi barátom kért meg, hogy segítsem a Lábatlan Rallyn.

Két különböző gyorsasági szakaszt kellett háromszor - háromszor teljesíteni. Számodra melyik és miért tetszett, vagy sem?

- Számomra ez a Rally egy kis nosztalgia volt, mert a 90-es évek végén sokat versenyeztem ezen a pályán. Számomra a Lábatlani gyors volt kedvesebb, bár ezt az autót nem igazán ide hangolták, de ez volt a hosszabb, és én nem szeretem a rövid gyorsokat. 4 perc alatt sajnos be sem melegedik az ember!

Mivel először ültél a Renault Megane RS Turbó-ban, megosztanád az élményeid a portálolvasókkal?

- A Megane egy igazi versenyautó, csodálatos futóművel, csak nekem a fékek bizonyultak még kiforratlannak.

De tudomásom szerint készül a fejlesztés, és akkor igazi Mitsu ellenfél lehet aszfalton.

Most is nagyon jó időket futottunk, pedig a váltónk is nagyon más pályára volt hangolva. Igazából ez az autó a Mitropás pályákra készült, ahol nem nagyon vannak egyenesek.

Legközelebb, hol találkozhatunk veled, milyen versenyen?

- Nem tudom hol indulok legközelebb!

Vannak terveink az Öcsémmel ( Komló, Budapest), persze ennek az a feltétele, hogy a mesterek elkészítsék az autónkat!

Vagy esetleg ha lesz más felkérésem, szívesen segítek, mivel szeretem ezt a légkört, és a versenyzést!

Köszönjük Partnereink segítségét!

2024. Április 26. 16:18, péntek | Sport

Kovács Ádám vezeti a Histo Cup-ban az éves bajnokságot!

Beszélgetés a Formula autók világába nemrég csöppent Kovács Ádámmal.

2024. Április 26. 15:19, péntek | Sport

Valencia után Gender Tamás Junior ismét pályára hajt az Európa-bajnokság második fordulójában, amelynek ezúttal a franciaországi Val

A spanyol szezonnyitó nehézségei után nagy reményekkel vág neki a folytatásnak a fiatal feltörekvő tehetség,

2024. Április 26. 06:49, péntek | Sport

Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Telekom Veszprém házigazdaként csak egyszer vezetett, mégis 32-31-re legyőzte a dán Aalborgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének csütörtöki, első mérkőzésén.

2024. Április 26. 06:45, péntek | Sport

Női labdarúgó MK - Ismét megvédte címét az ETO FC Győr

Ismét megvédte címét az ETO FC Győr a labdarúgó Simple női Magyar Kupában, mivel a csütörtöki döntőben 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-2-re legyőzte az MTK Budapest csapatát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.