Hírek
2014. December 09. 22:59, kedd | Helyi sport
Birkózó lányunk sikere
Péntek Vanessza ezüstérmes lett
A magyar női birkózó válogatott (diák, serdülő, kadet, junior és felnőtt) Lengyelországban Czarny Bórban több korosztályos nemzetközi birkózó versenyen vett részt.
10 ország versenyzői léptek szőnyegre: a házigazdákon kívül csehek, finnek, franciák, litvánok, németek, norvégok, olaszok, svédek – és magyarok. A diák korcsoportban a Dunaferr SE versenyzője Péntek Vanessza 57 kg-ban versenyzett.
Első mérkőzésén lengyel ellenfelét nagyarányú pontozással legyőzte. A következő mérkőzésen cseh riválisával már a döntőbe jutásért csatázott, sima győzelemmel be is jutott a fináléba. Az aranyéremért az orosházi Spartacus többször bajnokával Szél Annával küzdött. A mérkőzés folyamán Vanessza tusveszélyes helyzetbe hozta ellenfelét, de a bírók végül nem adták meg a kétvállas helyzetet. Végül a Dunaferr SE versenyzője pontozásos vereséget szenvedett, így ezüstméret szerzett. A válogatott edzője szerint (Kiss Károly) Vanessza kiválóan teljesített és remekül birkózott végig.
A képen a dobogó 2. fokán (bal oldalon) Péntek Vanessza.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 12:00, kedd | Sport
Magyar labdarúgó-válogatott - Varga Barnabás megsérült
Varga Barnabás, a görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén csatára megsérült a vasárnapi, Kifiszia elleni mérkőzésen.
2026. Március 24. 11:39, kedd | Sport
Újra a legjobbak között Olaszországban
Elérkezett az év első versenye, a megszokott jesolo-i pályán, Olaszországban. Nagy Ádám nagyon várta már, hogy újra versenyezhessen abban a rettentően színvonalas mezőnyben.
2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük
2026. Március 24. 09:00, kedd | Külföld
Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel
Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel a vasárnapi \"konstruktív\" első tárgyalásokat követően - az amerikai elnök erről Floridában beszélt újságírók előtt.
