2024. április 28, vasárnap - Valéria

2017. Szeptember 20. 08:40, szerda | Helyi

Birkózó sikerek

Az elmúlt időszakban is számos sikert értek el a Dunaferr birkózói

2017. szeptember 17-én rendezték meg Nyársapáton a Diák I-II. és Serdülő Szabadfogású Közép-Magyarországi Területi Diákolimpiát. A megmérettetésre 10 egyesület 140 birkózója sorakozott fel. A Dunaferr Sportegyesület és fiók szakosztályai összesen 16 versenyzővel léptek szőnyegre. A legfiatalabb korosztályban (diák II) az alábbi érmes helyezések születtek, ezek a versenyzők továbbjutottak az hajdúszoboszlói országos döntőre:

Góczán Barnabás 32 kg III. hely

Gajzer Bálint 35 kg I. hely

Rostás Arnold 38 kg III. hely

Angyal Márk 42 kg III. hely

Gável Erik, Tóta Csongor és Takács Mihály nem léphetett dobogóra.

A Diák I-es korosztályban Miklós Mátyás 29 kg-ban és Grosch Iván +85 kg-ban első helyen végzett és ezzel az eredménnyel továbbjutottak az országos döntőbe.

Sipos Adrián 38 kg-ban bronzérmet szerzett, Hertelendi Dávid 58 kg-ban V. lett. Ez azonban kevés volt az országos döntőbe jutáshoz.Serdülő korcsoportban Angyal Szabolcs 46 kg-ban aranyérmet szerzett, ezzel biztosította helyét az országos döntőben. Kakukk Máté 63 kg-ban, Sallai Sándor 76 kg-ban III. helyen végeztek, Sebestyén Fábiánnak 54 kg-ban az V. hely jutott. Az országos döntőbe nekik nem sikerült bejutni.

A diák II-es korcsoportban versenyzőink jól teljesítettek, a diák I. és a serdülő korcsoportosok közül több továbbjutást vártak.

Bagó Tibor: 2017. szeptember 2-án Egerben rendezték meg az Egyetemi és Főiskolai Országos Birkózó Bajnokságokat. A Dunaferr Sportegyesületet Bagó Tibor versenyző képviselte. Kötött- és szabadfogásban egyaránt bronzérmet szerzett, mindkét alkalommal a későbbi győztestől szenvedett vereséget. A bronzéremért folyó küzdelmekben magabiztos, jó birkózást mutatott be és legyőzte ellenfeleit.

2.melléklet:Bagó Tibor