Városlista
2026. május 9, szombat - Gergely

Hírek

2015. Február 25. 22:09, szerda | Helyi sport

Bronzéremmel búcsúzott a ligától a Dab

Bronzéremmel búcsúzott a ligától a Dab

A Dab.Docler csapata végül 4-1-es összesítésben búcsúzott az Érsekújvár ellen a MOL Liga küzdelmeitől!

Alaposan felforgatott sorokkal kezdte el az ötödik elődöntő mérkőzést a Dab.Docler csapata - ám egyelőre ez sem segített a Bikákon. A hetedik percben ugyanis Huba és Weissmann mehetett egy védő ellen - utóbbi pedig nem hibázta el a lekészített lehetőséget. Nálunk a Galanisz-Croteau-Somogyi trió alakította ki a legtöbb helyzetet, ám élni egyikkel sem sikerült.


Nem ilyen folytatásban reménykedtek a hazai szurkolók, hiszen két perc alatt a huszonötödik és a huszonhetedik percben Hrudik és Stefanka révén három gólosra növelte az előnyt az Érsekújvár - ezután Kalninst Sevela váltotta a kapuban, aki remekül állta a sarat eddig.
A végén Gröschl még közelebb hozta a Bikákat, ám egyenlíteni már nem sikerült - ezzel vége a DAB MOL Liga szezonjának, amelytől bronzéremmel búcsúznak a Bikák! Innentől kezdve a Magyar Kupán a hangsúly.

Donald MacLean: - Természetesen csalódott vagyok, szerettünk volna 3-1-ről is egyenlíteni a párharcban. Ők megint büntettek minden hibáért, mi pedig ma is rengeteg helyzetet hagytunk ki. Úgy érzem, ma játszottunk a leggyengébben az egész sorozatban. Nagyon nehéz ilyenkor mit mondani, mindenesetre szeretném megköszönni a szurkolóinknak a támogatást, a játékosoknak pedig a kemény munkát. Most néhány szabadnap után a Magyar Kupa küzdelmeire készülünk majd.

Lubomír Hurtaj: - Nagyon örülök, hogy sikerült az ötödik meccsen lezárnunk a sorozatot, nagyon jól dolgoztak a fiúk. Néhány alapjátékosunk nem tudott ma pályára lépni, de a többiek keményen odatették magukat és ennek köszönhetően már készülhetünk is a döntőre a Miskolc ellen!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 12:53, péntek | PR

K&H: a fiatalok már a közösségi médiában tájékozódnak a pénzügyekről

a finfluenszerek közelebb hozzák a pénzügyeket – a tudatos értelmezés egyre fontosabb

2026. Május 08. 11:00, péntek | Kék hírek

24.hu: iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél

Házkutatást tartottak és iratokat foglaltak le az ügyészség nyomozói az Állami Számvevőszék (ÁSZ) épületében a Magyar Nemzeti Bankot (MNB) érintő eljárással összefüggésben csütörtökön

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.