Hírek
2012. Június 01. 12:28, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Brutálisan ütik a forintot - 307 fölött a jegyzés
Megint kiütötték a forintot, az euróval szembeni jegyzés már a 307-es szint fölött van.
Ez pedig a romló nemzetközi hangulatnak tudható be, amire még csak rátett egy lapáttal a vártnál rosszabb kínai beszerzési menedzser index, és az euroövezetből érkező rosszabb adatok.No és persze itt vannak még a spanyol és a görög félelmek is. A kockázatkerülés a legtöbb piacon erősödik, ez nyilván a forint ellen hat.Ráadásul az IMF bejelentette, hogy nem készülnek megmenteni Spanyolországot.
Nagy valószínűség szerint a kínai jegybank újabb kötelező tartalékráta vágással próbál friss likviditást önteni a piacra. Az elmúlt hetekben a kínai miniszterelnök szavaiból már egyértelműen kiderült, hogy mindent megtesznek a növekedés fenntartásáért. Összességében az euróövezetből is rosszabb adatok érkeztek, ami a feldolgozóipari adatokat illeti. Csaknem három éve a legnagyobb mértékben gyengült az euroövezet feldolgozóipar teljesítménye, mert az adósságválság tovább gyengítette a bizalmat, miközben folytatódott az új megrendelések csökkenése. A beszerzési menedzser index az áprilisi 45,9 pontról májusra 45,1 pontra esett. Németországban is három éven belül a legnagyobb mértékben esett a májusi mutató elsősorban az exportmegrendelések gyengülése miatt. Az index az áprilisi 46,2 pontról 45,2 pontra csökkent. A spanyol mutató eközben 42 pontra süllyedt az áprilisi 43,5 pontról. A görög mutató viszont 8 hónapja legmagasabb szintre, 43,1 pontra nőtt az áprilisi 40,7 pontról.
Eközben cáfolták azon média-értesüléseket, hogy a Valutaalap egy spanyol mentőcsomag kidolgozásába fogott volna. Közben Spanyolországban azt közölték, márciusban jelentős 66,2 milliárd euró értékben vontak ki pénzt a bankokból. Ilyen mértékű tőkekivonást az 1990-ben indult adatközlés óta nem mértek, és mindez megelőzte még a negyedik legnagyobb pénzintézet, a Bankia államosítását is.
Eközben hét hónapos mélyponton van az olaj ára, ilyen mértékű heti visszaesésre öt és fél éve nem volt példa, a háttérben pedig szintén a ma reggeli adatok állnak, de az is csak rátett egy lapáttal az esésre, hogy az Energiaügyi Minisztérium jelentése szerint az amerikai készletek 2,2 millióval 384,7 millió hordóra bővültek a múlt héten, ilyen magas szinten 1990 júliusa óta nem volt a raktáron lévő olaj mennyisége. Az elemzők ennél kisebb, 1 millió hordós bővülést vártak. Az amerikai könnyűolaj hordónkénti jegyzése most 86 dollár alatt van, a Brent pedig 101 dollár környékén áll.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 21. 07:51, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége hazánkban építi fel az első gyárát a régióban
Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége Magyarországon építi fel első közép-európai gyárát, kétszáz új munkahelyet teremtve ezzel Dunavarsányban - jelentette be szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten.
2024. November 21. 07:49, csütörtök | Belföld
David Pressman bejelentette távozását
A liberális demokrácia védelmének fontosságáról tartott beszédet David Pressman budapesti amerikai nagykövet, akinek mandátuma január közepén jár le.
2024. November 20. 07:39, szerda | Belföld
Pintér Sándor: az elmúlt két évben több mint kilencven intézkedés segítette az egészségügy jobbítását
Az egészségügy jobbítását több mint kilencven intézkedés segítette az elmúlt két évben - mondta Pintér Sándor belügyminiszter a Magyar Kórházszövetség és a Medicina Fórum közös konferenciáján kedden Budapesten.
2024. November 19. 07:56, kedd | Belföld
Gyulay Zsolt: elsősorban elköteleződés, konszenzus kell az olimpiarendezéshez
Elsősorban el kellene köteleződni, társadalmi konszenzusnak kellene kialakulnia ahhoz, hogy Budapest, illetve Magyarország egyszer olimpiát rendezhessen