Hírek
2022. Április 08. 07:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csökkent az influenzások száma
Az influenzaszerű megbetegedések számának öt hete tartó folyamatos emelkedése után a 13. héten országosan csökkent a betegek száma,
azonban két megyében még mindig többen keresték fel orvosukat influenzás panaszokkal, mint a 12. héten - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön a honlapján.
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentése szerint a 13. héten, március 28. és április 3. között 25 százalékkal kevesebb beteget regisztráltak, mint az előző héten. A jelentések alapján végzett becslés szerint a 13. héten 20 500-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz.
A fővárosban és 16 megyében csökkent, két megyében - Győr-Moson-Sopron és Pest megyében - emelkedett, Békés megyében nem változott az orvoshoz fordulók száma az előző héthez viszonyítva.
A százezer lakosra jutó orvoshoz forduló betegek száma Szabolcs-Szatmár-Bereg (406), Baranya (376) és Zala (318) megyében volt a legmagasabb, Jász-Nagykun-Szolnok (83) és Borsod-Abaúj-Zemplén (91) megyében a legalacsonyabb. Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Tolna és Veszprém megye kivételével az ország valamennyi közigazgatási területen diagnosztizáltak - laboratóriumi vizsgálattal igazolt - influenzavírus által okozott megbetegedést - írták.
Az influenzaszerű megbetegedéseket változatlanul a 3-14 éves gyerekek között diagnosztizálták a leggyakrabban (36,4 százalék), a betegek 35,6 százaléka volt fiatal felnőtt, a 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 19,7 százaléka, 8,3 százalékuk pedig 60 éven felüli volt.
A tavalyi év 40. hete és az idei év 13. hete között 1328 vizsgálati anyagot dolgoztak fel az NNK laboratóriumában, ezekből 294 esetben igazolták az influenza A vírust, 148 megbetegedés hátterében a légúti óriássejtes (RSV), 26 esetben adenovírus-, 95-ben pedig koronavírus-fertőzés állt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
