2024. április 29, hétfő - Péter

2014. Május 18. 09:56, vasárnap | Helyi

Diadal Ajkán! Elhoztuk a három pontot

Idegenben győzött a Dunaújváros, míg hazai pályán nyert Gyirmót, így továbbra is nyílt a küzdelem a dobogó második helyéért folytatódó párharcban.

A labdarúgó NB II 28. fordulójában az NBI-be jutásért folytatott küzdelemben Ajkára látogatott a Dunaújváros, ahol Kocsis 91. percben szerzett góljával nyert!

Ajka – Dunaújváros PASE 1-2 (1-1)

Izgalmas forduló elé néztünk, melyen az első osztályba kerülés is tét volt. A mieinket öt pont hátránnyal követő Gyirmót – amely egy órával a DPASE találkozó után kezdte a saját meccsét – a Sopront fogadta, míg nekünk az idei szezonban remekül szereplő Ajka ellen idegenben kellett pályára lépnünk. Legutóbb a két csapat az őszi szezon 13. fordulójában találkozott egymással, ahol Thiago és Urbán góljaira Köles tudott válaszolni, így 2-1-es dunaújvárosi győzelem született. A nagyon kiegyenlítődött tavaszi fordulókban a Dunaújváros ötször nyert, háromszor játszott döntetlent, és háromszor szenvedett vereséget, ezzel 18 pontot szerzett, míg az Ajka négyszer győzött, ötször játszott döntetlent, és csupán kétszer kapott ki, ezzel 17 pontot gyűjtött, így egyértelműen ezt a találkozót nevezhettük a forduló rangadójának.

A hazaiak kezdték a játékot, de az első lehetőséget nekünk sikerült kialakítanunk, amikor Thiago labdaszerzése után Böőr beadása Siposról pattant ki. A hazaiak válasza az 5. percben érkezett, ekkor Gunther próbálta megjátszani a dunaújvárosi nevelésű, egykoron a magyar válogatottat is megjárt Sowunmit, de a belőtt labdát Milinte húzta magához. Folytatódott a remek iram, amely újabb újvárosi lehetőséget hozott. Ato a jobb oldalról ívelte be a labdát Böőr elé, de csapatkapitányunk sajnos nem találta el a kaput. A 12. percben kimaradt az addigi legnagyobb újvárosi lehetőség, amikor Böőr baloldali beadásába Ato becsúszva ért bele, de Pákainak még sikerült szögletre tisztáznia. A következő negyedórában kiegyenlített küzdelmet láthattak a szurkolót, majd ismét Böőr volt a főszereplő, amikor kiszorított helyzetből lőtt, de azt fogta a hazaiak kapusa.Az első félóra lezárásaként egymást követően három szögletet is elvégezhettek a hazaiak, de minden esetben jól működött a védelmünk.A 37. percben Urbin került helyzetbe a16-os előtt, akit az utolsó pillanatban Mogyorósi tudott szerelni. Egy perc múlva csapatkapitányukért kellett izgulnunk, aki egy beadást követően a hazai kapus öklével is találkozott, de szerencsére nagyobb baj nem lett belőle. Az ápolást követően Jagodics – 24 méterre saját kapujától – szabálytalankodott Thiagoval szemben. A pontrúgást Petneházi végezte el, aki úgy lőtte ki a hazai kapu jobb fölső sarkát, hogy a labdára Jánosa mozdulni sem tudott (0-1). Sajnos sokáig nem örülhettünk a vezetésnek, mert egy hazai szögletet követően a labdát, melyet Gunther ívelt középre, Milinte az érkező Pákai lábára ütötte, ahonnan az a kapunkba gurult (1-1). Volt még az első játékrész végén lehetőségünk a viszontválaszra, két szögletet is elvégezhettünk, de sajnos azokból gól nem született, így döntetlennel mehettek az ötözőbe a csapatok. Jól kezdtük a második félidőt, hiszen Ato beadása után újabb sarokrúgáshoz jutottunk, amelynek a végén Petneházi lövését blokkolták az ajkai védők. Öt perc elteltével Thiago egy jól helyezett fejessel dolgoztatta meg a hazai kapust, majd Sipos esett el művészien a dunaújvárosi tizenhatoson belül, amelyért taps helyett sárgalapot kapott. Az 57. percben ismét sérülés miatt állt a játék, amikor Majorral fejelt össze Farkas, aki kisebb ápolásra szorult, de szerencsére védőnk tudta folytatni a játékot. Két perc elteltével Thiago lőhetett bíztató helyzetből, de rosszul találta el a labdát, majd nem sokkal később Urbinnak akadt lehetősége, aki egy visszapattanót lőtt a jobb kapufa mellé. A viszontválaszra csupán egy percet kellett várni, ekkor védőinknek kétszer is menteniük kellett. Először Major lövését blokkolták, majd Lattenstein kapra tartó bombáját ütötte ki Milinte. A csereként beállt Godslove első megmozdulása azonnal veszélyt hozott, aki elől Pákai rúgta ki a labdát, majd ismét csatárunk rázta meg magát, akit csak szabálytalanul tudtak szerelni a hazai védők, de Petneházi szabadrúgása ezúttal nem talált utat a kapuba. A 77. percben Thiago „Ladányi szögből”, az alapvonalról leadott lövéssel tette próbára Jánosát, majd két szögletet is elvégezhettünk, de a hazai védők mindkét esetben elhárították a gólveszélyt. Dobos Barna cserékkel frissítette csapatát, Urbin helyett Kocsis, majd Thiago helyére Jakab érkezett, akik kiváló döntésnek bizonyultak, hiszen a 91. percben az ő közreműködésükkel nyert csapatunk! A beállást követően két perccel Jakab 20 méterről lövésre szánta el magát, mely a kapufán csattant, majd a kipattanót Kocsis könyörtelenül bombázta a kapuba (1-2)!

Hatalmas tettet hajtott ezzel végre csapatunk, amely két fordulóval az NBII-es szezon vége előtt megőrizte ötpontos előnyét a Gyirmót előtt. A mieink legközelebb Tatabányán lépnek pályára, ahol győzelem esetén akár a feljutást is megünnepelhetjük.