Hírek
2010. Június 28. 07:00, hétfő |
Helyi
Forrás: polgaror.eu
Dunaújvárosi lett az Év Polgárőre

Nem mindennapi elismerés érte városunkat. A hagyományoknak megfelelően, nemrégiben adták át megyénkben az Év Polgárőre díjat, amit idén egy dunaújvárosi polgárőr is kapott. A jeles eseményre a polgárőrnap adott apropót.
Mielőtt a végkifejletre térnénk, tekintsük át, hogy ki mit is mondott a nemrégiben Pusztavámon megtartott eseményen.A polgárőrnap alkalmából összejött polgárőröket először Cseh István, a Fejér Megyei Polgárőr Szövetség elnöke köszöntötte. Köszönetét fejezte ki a polgárőröknek az önzetlen munkájukért, majd ki nem hagyhatta,hogy szóba hozza a Magyar Gárda és a polgárőrség viszonyát. Emlékeztetett rá, hogy a törvényes bíróság által betiltott Magyar Gárda, úgy próbálja magát törvényessé tenni, hogy beolvad a polgárőrség mozgalomba.
- Nincs arról értesülésünk, hogy Fejér megyében ilyen kezdeményezés lenne, de nem fogjuk engedni, hogy egy ilyen szervezet, beszivárogjon soraink közé. A polgárőrség nem masíroz, nem áll sorfalat politikai rendezvényen, nem kelt félelmet és ezt nem is fogjuk megengedni. - nyilvánította ki Cseh István.
Merkatz László, Pusztavám polgármestere is aktuális témával folytatta, hisz a községet sújtó viharkárok alatt is számíthatott a helyi polgárőrök odaadó munkájukra, mellyel bizonyították, hogy önzetlenül dolgoznak a közért.
Dr. Simon László rendőr dandártábornok, Fejér megye rendőr-főkapitánya is beszédében a köszönetét fejezte ki. Mint mondta már közhely az, hogy a polgárőrök a rendőrség segítője és ezt úgy szeretnék még jobban elősegíteni, hogy továbbra is erősítik a rendőr-polgárőr közös szolgálatokat.
- Az eddig végzett munkájuk elismerése jeléül fejet hajtok Önök előtt, és köszönetem fejezem ki - mondta, majd főhajtás után vigyázzba állt és tisztelgett. Amit a megjelent több mint háromszáz polgárőr tapssal viszonzott. A köszöntő szavakat díjátadás követte. A megye négy legjobbja közül az egyik városunk lakója.
- Több mint tizenöt éve vagyok polgárőr - mondja Lőwinger Zoltán, a Pannon Polgár Őrség most díjazott tagja - és fontosnak tartom, hogy elismerjék az önkéntesek munkáit. Örülök, hogy ilyen magas szinten is jutalmazzák tevékenységünket. Nem csak engem illet ez a kitüntetés. Nem tudtam volna ilyen sikeresen végezni munkámat, ha nincsenek a kollégák, illetve nem támogat a családom.
Mint az ismeretes, közel kilencvenezer polgárőr dolgozik ingyen a közbiztonságért. Eddig politikamentesen végezték munkájukat, de tavaly felrebbent a hír, hogy a bíróság által megszüntetett és azóta jogellenesen működő Magyar Gárda tagjai, egy jogi kiskaput kihasználva akarnak beszivárogni a polgárőrség sorai közé, amit a polgárőrök nem vesznek jó néven.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 02. 09:35, szerda | Helyi
DISZNÓHÚS MELLETT DROGGAL IS ÜZLETELT
Egy drogkereskedő férfit és segítőjét fogták el a Fejér vármegyei nyomozók. A páros felső kapcsolatára a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Kábítószer Bűnözés Elleni Hivatal csapott rá.
2025. Március 25. 09:54, kedd | Helyi
Közeleg az év első lomtalanításának ideje
Mint arról már korábban beszámoltunk, ebben az évben is folytatja az önkormányzat a városrészenként meghirdetett lomtalanítási sorozatot. Az első Újtelepen lesz, április 5-én.
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Március 07. 10:21, péntek | Helyi
KERÍTÉSEN ÁT A BÖRTÖNIG
Rossz taktikát választott a körözési toplistán szereplő zsaroló.