Hírek
2018. Június 16. 14:18, szombat |
Belföld
Forrás: police.hu - fotó: pixabay
Egy hétig fosztogatott, majd elaludt a betörés helyszínén
A II. kerületi nyomozók őrizetbe vették azt a férfit, aki többször is betört egy házba, majd onnan több mint félmillió forint értékben lopott.
A megalapozott gyanú szerint a 48 éves budapesti B. Elek bement június 5. és június 14. között Budapesten egy II. kerületi házba. A férfi betörte a teraszajtó üveges részét, majd átkutatta a lakást és több mint egy hét alatt minden mozdítható tárgyat, festményeket, kristálycsillárt, antik faliórát, de még a paplant és az ágyneműhuzatokat is ellopta az ingatlanból.
A tulajdonos nem lakott a házban, mert azt albérletbe akarta kiadni. A nő június 14-én délután a leendő albérlőkkel érkezett az ingatlanhoz, majd amikor bementek észrevették, hogy a lakást átkutatták és több tárgyat elloptak. Ezután felmentek az emeletre, ahol B. Elek a kanapén aludt. A tulajdonos rögtön értesítette a kerületi rendőröket, akik a helyszínen elfogták a férfit.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság II. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói a férfit lopás bűntett miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették és előterjesztést tettek előzetes letartóztatásának indítványozására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
