Hírek
2014. Február 12. 00:02, szerda |
Helyi sport
Forrás: dab.docler, fotó: Mudra Lász
Egygólos vereség a Volántól
Jelentős hátrányból jött vissza a játékba, a végén a döntetlenért küzdött, ám 3-2 arányú vereséget szenvedett csapatunk a Volán elleni Szuperkupa-sorozat első meccsén a jégcsarnokban.
Úgy kezdtünk, ahogy azt mindenki remélte, nekiugrottunk az Ördögöknek, s már az első percben az első támadásból gólt is szereztünk - amit aztán a játékvezető érvénytelenített... Ezután nem sokkal Peterdi találta szembe magát Hetényivel, duplázhatott is, de kettőből sem sikerült a magyar válogatott kapusa mögé juttatni a korongot.
Aztán sajnos jött a feketeleves, hiszen a hatodik percben McGregor szinte a semmiből szerezte meg a vezetést a vendégeknek, utána pedig a tizenötödik és tizenhatodik percben már hárommal vezetett a kék-fehér alakulat - Mihály és Németh révén. Ezután még egy óriási esély adódott a Dab.Docler előtt, de azt sem sikerült értékesíteni.
Egy remek harmaddal visszajött a meccsbe a házigazda Dab.Docler! Egy kihagyott emberhátrány után Jabornik szöktette kiválóan Kiss Ákost, aki nagyszerűen tálalt az óriási sebességgel érkező Szappanos elé - a 91-es pedig kapásból lőtt bombagólt! Öt perccel később Hruby indította Contois-t, akit három piros mezes is követett. A 27-es végül Pavukot választotta, aki megismételte Szappanos gólját, csak most a másik oldalról érkezett a védhetetlen löket Hetényi kapujára!
Sajnos, bár a végén még a kapus helyett is mezőnyjátékos lépett jégre, s több lehetőség is adódott a Bikák előtt, gólt szerezni már nem sikerült, így maradt a minimális különbség. Szomorkodni azonban nem szabad, hiszen a javítási lehetőség már holnap érkezik: 20 órától a fehérvári jégcsarnokban lépnek pályára Ladányiék!
Stephan Lundh: - Büszke vagyok a srácokra, úgy érzem nagyot küzdöttek, de természetesen csalódott vagyok, mint minden vereség után! Kár az első harmadért, ahol nálunk több óriási ziccer is kimaradt, ők pedig a semmiből szerezték meg a vezetést. A második harmadban sikerült felpörögnünk, a végén pedig mindent megpróbáltunk, de az egyenlítés már sajnos nem jött össze. Azt hiszem nem vett minket félvállról a Fehérvár, és mi is felnőttünk a feladathoz! Holnapig nincs túl sok idő, de igyekszünk csiszolgatni a hibás részeken, s még jobb formát mutatni idegenben!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 15:28, kedd | Sport
Vb-2026 - Haaland, Mbappé és Messi futballtörténeti magasságokban
A világbajnokság hétfői játéknapján egyaránt duplázó Erling Haaland, Kylian Mbappé és Lionel Messi is futballtörténeti magasságokban jár különböző statisztikai mutatókban.
2026. Június 23. 11:21, kedd | Kék hírek
Valótlan hirdetések miatt emeltek vádat egy nő ellen Somogyban
Eladásra kínált könyvekről, színház- és koncertjegyekről szóló valótlan hirdetések miatt vádat emelt az ügyészség egy nő ellen - tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-t.
