Városlista
2025. április 25, péntek - Márk

Hírek

2012. Március 12. 14:01, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Elhalasztanák a kórházak átalakítását

Elhalasztanák a kórházak átalakítását

A kórházi struktúraátalakítás májusban léphet hatályba, de többen is szorgalmazzák annak elhalasztását egy-két hónappal. A Magyar Nemzet információ szerint még fideszes politikusok is támogatják halasztást.

Elképzelhető, hogy az így nyert időt egyesek arra használnák fel, hogy megpróbálják megtorpedózni a Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár és csapata által megalkotott új struktúrát. A tervezett változtatásokat sokan kudarcként élik meg, és nem szeretnének szavazóiknak csalódást okozni. Ezért a halasztással az lehet a céljuk, hogy az általuk preferált intézménynek jobb pozíciót szerezzenek, így például az aktív ellátás megtartását, több ágyat, más szakmákat vagy nagyobb ellátási területet. Mint ismert, országszerte körülbelül 2500-zal csökkentenék az aktív kórházi ágyak számát, és egyelőre csak a központi régiók intézményvezetőinek küldték ki a részletes terveket.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 24. 07:35, csütörtök | Belföld

Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia

Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a HungaroMet Zrt. szerdai Facebook-bejegyzésében.

2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.

2025. Április 23. 07:43, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a Voks 2025 tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől

2025. Április 21. 08:50, hétfő | Belföld

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.