Hírek
2019. Szeptember 08. 07:09, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/Fotó:MTI/Illyés Tibor
Elindult Varga Csaba a világ 7. legmagasabb csúcsának megmászására

Elindult Nepál fővárosa, Katmandu felé Varga Csaba, a Kalifa Alpin Csapat erdélyi magyar hegymászója, hogy meghódítsa a világ 7. legmagasabb hegycsúcsát, a 8167 méter magas Dhaulagirit
- közölte a csapat kommunikációs vezetője szombaton az MTI-vel. Bíró Dániel közleménye szerint Varga Csaba pótlólagos oxigén és a magashegyi teherhordók segítsége nélkül próbálja megmászni a csúcsot, és ha sikerrel jár, ez lesz az ötödik "nyolcezrese".
Az előző csúcssikere, a 8080 méter magas Hidden Peak megmászása volt, a mostoha körülmények között, hóviharban teljesített kihívás óta alig másfél hónap telt el - emelte ki Bíró Dániel.
"Nem terveztem, hogy idén újabb expedícióra indulok, a Hidden Peak kemény feladat volt, nagy nehézségek elég állított a hegy, de hazaérve, néhány nap nyugalom után úgy éreztem, maradt még erőtartalékom. Szeretném kipróbálni magam a Dhaulagirin is" - idézték a közleményben a hegymászót.
A világ 7. legmagasabb csúcsát eddig magyar részről csak Erőss Zsoltnak sikerült meghódítania "tiszta mászással", még 2006-ban - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Június 25. 18:04, szombat | Belföld
TIM: minőségi vasúti hálózattal kell összekapcsolni Közép-Európát
A nagysebességű vasúti összeköttetések előkészítésének felgyorsításáról, összehangolásáról és az ukrán gabonaexport hathatósabb elősegítéséről állapodtak meg a visegrádi államok közlekedési miniszterhelyettesei,
2022. Június 25. 16:01, szombat | Belföld
Elkezdődött a Magyar Tavak Fesztiválja
Gálakoncerttel kezdődött meg a Magyar Tavak Fesztiválja péntek este Kápolnásnyéken a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon.
2022. Június 25. 15:01, szombat | Belföld
Az autósok 12,5 százaléka halogatja a lejárt műszaki meghosszabbítását
A Carnotie autókezelő platform adatai szerint a koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzet alatt lejáró gépjármű forgalmi engedélyek meghoszabbítását az autótulajdonosok 12,5 százaléka halogatja.
2022. Június 25. 12:02, szombat | Belföld
Húszmillió forint kártérítés visszafizetésére kötelezett a bíróság egy elítéltet
Jogalap nélküli gazdagodás miatt a Debreceni Törvényszék - helybenhagyva a Debreceni Járásbíróság elsőfokú ítéletét - pénteken jogerősen arra kötelezett egy elítéltet,