Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2016. Július 05. 16:21, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Elismerő oklevelet nyert Darvas Ferenc a müncheni filmfesztiválon

Elismerő oklevelet nyert Darvas Ferenc a müncheni filmfesztiválon

Elismerő oklevelet nyert Darvas Ferenc zeneszerző a Magyar Nemzeti Filmalap támogatással készült Utazás apánkkal című alkotásért a müncheni filmfesztiválon - közölte a Filmalap az MTI-vel kedden.

A német-román-svéd-magyar koprodukcióban készült alkotás Anca M. Lazarescu német-román filmrendező első mozifilmje, amelynek jelentős részét Magyarországon forgatták számos magyar szakember, köztük Szakács Györgyi és Szlávik Juli jelmeztervezők, valamint Sztevanovity Sandra díszlettervező részvételével. A film magyar koproducere Taschler Andrea (Mirage Film).

A magyar mozikban novembertől látható Utazás apánkkal (Die Reise mit Vater - That Trip We Took With Dad) története 1968-ban játszódik, amikor egy apa két fiával autós túrára indul a Német Demokratikus Köztársaságba (NDK), de épp belefutnak a prágai tavaszt leverő szovjet tankokba, és egy kelet-németországi táborba kerülnek, ahol választaniuk kell, hogy nyugatra szöknek vagy hazamennek a kommunizmusba - olvasható a Filmalap közleményében, amely szerint a szabadság kérdését körbejáró film igaz történeten alapul.
A fesztivál legjobb nemzetközi filmnek járó elismerését Aszgar Farhadi The Salesman című iráni drámája nyerte, melyben "a nők a szívükkel oldják meg a problémákat. A film alternatív megoldásokat mutat be az olyan férfias stratégiákkal szemben, mint a bosszú és a megtorlás" - indokolta döntését a zsűri, amely az 50 ezer euróval (15,8 millió forinttal) járó Arri/Osram díjról döntött.
A feltörekvő filmesek műveit díjazó Cinevision Awardot idén a katari-francia együttműködésben készült Divines című film kapta. Houda Benyamina rendező filmje a 16 éves Douna felemelkedését és bukását mutatja be, aki nem törvényes eszközökkel próbál kitörni egy francia kisvárosból.
A közönségdíjat a Nous trois ou rien (Mi hárman vagy senki) című film nyerte: a Kheiron rendezésében készült alkotás egy család Iránból menekülésének drámai történetét elmesélő vígjáték.
A legjobb gyermekfilmnek Evi Goldbrunner és Joachim Dollhopf Auf Augenhöhe (Szemmagasságban) című, egy tízéves kisfiúról és kisnövésű apjáról szóló filmje kapta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.