Városlista
2026. március 24, kedd - Gábor, Karina

Hírek

2016. Augusztus 01. 15:23, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Elkezdődött a tankönyvek kiszállítása az iskolákba

Elkezdődött a tankönyvek kiszállítása az iskolákba

Elkezdődött hétfőn a tankönyvek kiszállítása az iskolákba, a kiadványok a tervek szerint augusztus végéig megérkeznek az intézményekbe - mondta az oktatási államtitkár az MTI-nek hétfőn.

Palkovics László kifejtette: július 29-ig - néhány apró tételtől eltekintve - minden érintett kiadó megjelentette a kiadványait és beszállította a Kello raktárába. Az iskolák rendelése alapján diákmunkások közreműködésével külön raklapokra csomagolják a könyveket, s a mintegy 15 ezer raklapot kiszállítják az intézményekbe.

A Kello 15 ezer négyzetméteres raktárból 13 millió tankönyv kiszállítása kezdődött meg, és naponta átlagosan kétszáz iskolába érkeznek meg a kiadványok.

A kiszállítást a Magyar Posta végzi - mondta Palkovics László.

Kitért arra is, hogy amennyiben az iskolák további rendeléseket kívánnak feladni, második körben szeptember 15-ig tehetik meg. A kiegészítő tankönyvek mennyisége azonban már egészen kicsi szokott lenni. Ezeket a pótrendeléseket szeptember 21-ig kiszállítják az iskolákba.

Az oktatási államtitkár jelezte: a 13 millió tankönyv értéke 12 milliárd forint, ennek kétharmadát az állam állja, ugyanis a diákok 67 százaléka ingyen kapja a tankönyveket. Az általános iskola 1-4. osztályában alanyi jogon térítésmentesen járnak a kiadványok, felső tagozaton pedig rászorultsági alapon.

Elmondta: osztályonként meghatározták azt is, mennyiért lehet tankönyvcsomagot összeállítani. Akinek fizetnie kell, többféle módon megteheti. Az érintettek csekket kapnak, a kiadványokért nem kell előre fizetni, a csekket szeptember 15-ig kell kiegyenlíteni. Fizetni lehet utalvánnyal, átutalással, és a Kello szülői felületén is - közölte Palkovics László.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza

Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull