Hírek
2014. Április 02. 03:33, szerda | Helyi
Élsportoló diplomás egyszerre
Sportolj, tanulj és szerezz diplomát a Dunaújvárosi Főiskolán!- szlogen alatt kiemelt sportösztöndíjat, egyéni tanrendet és kollégiumi férőhelyet biztosít a DF az élsportoló hallgatóinak.
- Dunaújváros méltán híres sportcsapatairól, sportolóiról. Intézményünk a sportos élet híve. Alap-, mesterképzéseink, valamint felsőoktatási szakképzéseink, nemzetközi színvonalú alkalmazott kutatásaink mellett hiszünk a jó tanuló, jó sportoló eszmében, az értelmiségi sportoló él- hangsúlyozta on a sajtótájékoztatón dr. András István rektor, amelyen az intézmény és a sport kapcsolatát mutatta be.
Felsorolta az intézmény által működtetett egyesületeket.
-Asztalitenisz szakosztályunk a 2013/14-es bajnoki szezonban összesen négy csapatot indított.
-A DF Rudas Floorball Team hasonlóan szép eredményekkel büszkélkedhet, a tavalyi bajnokságban veretlenül, vesztett pont nélkül lett bajnok.
-Az őszi szezon zárásával a Dunaújvárosi Főiskola Futsal csapata a tabella 2. helyét foglalja el.
- A DFDSE kosárlabda felnőtt csapata is jól teljesít, a 13 csapatos tabella 4. helyén állnak.
- Dunaújváros Megyei Jogú Várossal karöltve működteti a DF-Dunaújvárosi Kézilabda Akadémiát, és együttműködik a Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesülettel.
Elmondta azt is, hogy a Dunaújvárosi Főiskola hallgatói is részesültek a 2013-as évben bevezetett ösztöndíj keretből. A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjat 2013-ban először osztották ki azok között a 35 év alatti, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók között, akik jó eséllyel pályáznak olimpiai/paraolimpiai, világbajnoki, Európa-bajnoki érem megszerzésére. A Dunaújvárosi Főiskola 4 hallgatója elnyerte ezt a neves ösztöndíjat. Menczinger Kata Mária (vízilabda), Miskolczi Ibolya Kitti (vízilabda), Demeter Bence (öttusa) és Demeter Gergely (öttusa) a DF Sportcsillagai.
Dr. Rajcsányi-Molnár Mónika oktatási rektorhelyettes hangsúlyozta, hogy az aktívan sportoló hallgatóink tanulmányait elősegítve lehetővé tesszük az egyéni tanrendet, a kiemelt sportösztöndíj megszerzését, biztos kollégiumi férőhelyet
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:49, szerda | Helyi
INGATLANCSALÓ BŰNSZÖVETSÉG FELSZÁMOLVA
A Fejér vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói négy férfit őrizetbe vettek, ötödik társukat még keresik. A gyanúsítottak több mint 90 millió forint kárt okoztak csalássorozatukkal.
2025. Szeptember 17. 12:50, szerda | Helyi
ELFOGTÁK A KISKORÚ SÉRELMÉRE ELKÖVETETT BŰNCSELEKMÉNY GYANÚSÍTOTTJÁT DUNAÚJVÁROSBAN
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai szexuális erőszak bűntette miatt őrizetbe vettek egy 41 éves férfit.
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
