Hírek
2014. Február 28. 23:07, péntek |
Helyi sport
Forrás: www.foci-live.hu
Elveszett a hazai veretlenség
Az NB II csúcsrangadójának nevezték többen a DPASE – Nyíregyháza mérkőzést, amellyel kezdődött a tavaszi szezon.
Mindkét csapat az NBI-es feljutásért harcol, de ezúttal nekünk csak a harc maradt Nyíregyháza vitte a pontokat.
A pálya felázott talaja nagyban befolyásolta a mérkőzés színvonalát, a hazai gárda nem tudta azt a sokpasszos, labdajáratós labdarúgását játszani, ami az élmezőnybe röpítette. Úgy is mondhatnánk, hogy a nyíregyházának kedvezett a játéktér, mert egy labdatördelős, eredménytartó játékra ez sokkal kedvezőbb volt. Inkább egymást gyömöszölték a csapatok, mintsem szemet gyönyörködtető játék alakult volna ki, amelyben a Dunaújváros volt aktívabb. A második félidő magasabb fordulatszáma egy védelmi hibával eldöntötte a találkozót. A hazaiak egyik középső védője a félpályánál mellel rosszul sodorta l a labdát, amely Rezes került, aki egyből indította Bajzátot. A gólerős támadó bevezette a labdást a 16-son belülre majd a kiinduló Milinte mellett a jobb alsó sarokba helyezett. Kákonyinak volt még egy hasonlóan nagy helyzete a hazai kapu előtt, de a túloldalon Böőr és az utolsó pillanatokban Jakab is egyenlíthetett volna. Így a két csapat között 6 pontra nőtt a különbség, ami a Nyíregyháza számára több, mint biztató.
Ness Hungary NB II 17. forduló
Dunaújváros PASE–Nyíregyháza 0–1 (0–0)
Dunaújváros V: Szabó Zs.
Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Burucz, Farkas V., Csehi T. – Sárközi, Petneházi – Böőr, Thiago (Ato, 67.), Godslove – Urbin (Jakab 76) . Vezetőedző: Dobos Barna
Nyíregyháza: Balogh J. – Szokol, Rubus, Gengeliczki, Törtei – Csordás, Ulvicki (Huszák T., 74.) – Sándor I., Kákonyi, Rezes – Bajzát (Szilágyi, 92.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Bajzát (58.)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 14:00, kedd | Életmód
Szent Ferenc csontjait visszahelyezték Assisi bazilikájának kriptájába
Assisi bazilikájában vasárnap éjszaka visszahelyezték a kriptába Szent Ferenc földi maradványait, amelyek egy hónapig voltak láthatók a szent halálának 800. évfordulója alkalmából.
2026. Március 24. 12:00, kedd | Sport
Magyar labdarúgó-válogatott - Varga Barnabás megsérült
Varga Barnabás, a görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén csatára megsérült a vasárnapi, Kifiszia elleni mérkőzésen.
2026. Március 24. 11:39, kedd | Sport
Újra a legjobbak között Olaszországban
Elérkezett az év első versenye, a megszokott jesolo-i pályán, Olaszországban. Nagy Ádám nagyon várta már, hogy újra versenyezhessen abban a rettentően színvonalas mezőnyben.
