2024. május 14, kedd - Bonifác

2015. Február 17. 10:21, kedd | Helyi
Forrás: Dunaferr SE

Ezzel is sikeresen megbírkóztak bírkózóink

A Dunaferr SE birkózó szakosztálya IV. alkalommal rendezte meg a Gurics Kupa elnevezésű utánpótlás korosztályos birkózóversenyt.

A Dunaferr SE birkózó szakosztálya, Dunaújvárosi Birkózósport Alapítvány és a Gurics György Birkózó DSE február 15-én IV. alkalommal rendezte meg a Gurics Kupa elnevezésű utánpótlás korosztályos birkózóversenyt az Arany János Általános Iskola tornatermében, mely egyben a 2015. évi közép-magyarországi kötöttfogású területbajnokság is volt. A verseny célja megemlékezés Gurics Györgyről egykori világbajnok, olimpiai bronzérmes birkózóról, mesteredzőről, Dunaújváros díszpolgáráról, valamint a területbajnoki cím elnyerése. 12 egyesület 127 birkózója lépett szőnyegre. A rendezvényt Pintér Attila a birkózó szakosztály elnöke, majd Komáromi Tibor a Magyar Birkózó Szövetség szakmai alelnöke nyitották meg. A DMJV Önkormányzatát Sztankovics László az Oktatási, Kulturális, Ifjúsági és Sportbizottság elnöke képviselte. A Dunaferr SE 17 versenyzője küzdött a helyezésekért, összesen 5 aranyérmet, 5 ezüstérmet és 3 bronzérmet nyertek. A legjobb teljesítményt Szabó Péter, Veres-Kovács Ádám és Palkovics Patrik nyújtották, akik harcos birkózással egyaránt 3 győzelemmel lettek a súlycsoportjuk győztesei.