Hírek
2014. Március 24. 21:02, hétfő | Helyi
Fegyverkovácsok egykor és ma - DSTV videóval
Parczel József féltve őrzött magángyűjteményét, valamint Aranyos Sándor fegyverkovács saját készítésű tőreit, késeit az Intercisa Múzeumban tekinthetik meg az érdeklődők.
Az egyik táralóban elhelyezett tárgyak Parczel József repülőtiszt hagyatékából származik, amelyet az özvegye bocsátott az Intercisa Múzeum rendelkezésére.
Többek között a honfoglalás kori eszközöktől a szabadságharc fegyvereiig is ízelítőt kaphatunk.
A másik tárlat Aranyos Sándor fegyverkovács saját készítésű tőreit is megnézhetjük.
Vadászkések, fokosok, tőrös botok láthatókl a tárolókban. Aranyos Sándor elmondja, hogy egyáltalán nem harcias természetű, sokkal inkább a fegyverkészítés mívessége ragadta magával.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:49, szerda | Helyi
INGATLANCSALÓ BŰNSZÖVETSÉG FELSZÁMOLVA
A Fejér vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói négy férfit őrizetbe vettek, ötödik társukat még keresik. A gyanúsítottak több mint 90 millió forint kárt okoztak csalássorozatukkal.
2025. Szeptember 17. 12:50, szerda | Helyi
ELFOGTÁK A KISKORÚ SÉRELMÉRE ELKÖVETETT BŰNCSELEKMÉNY GYANÚSÍTOTTJÁT DUNAÚJVÁROSBAN
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai szexuális erőszak bűntette miatt őrizetbe vettek egy 41 éves férfit.
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.

