Hírek
2013. Május 23. 11:07, csütörtök | Helyi
Fekitermelők lettek a tűzoltók
Harmincöt tűzoltó tett sikeres vizsgát a motorfűrész-kezelő és fakitermelő szakképzés zárásaként május 22-én, szerdán Dunaújvárosban.
A tanfolyam az Európai Unió támogatásával, állami szerepvállalással indult, így a résztvevőknek a képzés költéségnek kevesebb, mint egy százalékát kellett biztosítaniuk.
A háromszázhúsz órás tanfolyamon harminc dunaújvárosi hivatásos és öt létesítményi tűzoltó vett részt, és szerezte meg az Országos Képzési Jegyzékben is szereplő motorfűrész-kezelő és fakitermelő képesítést, amellyel fadöntésre is jogosultak.
Az Európai Unió által is támogatott tanfolyam indítását Orosz Csaba tű. őrnagy, tűzoltóparancsnok kezdeményezte. Mint fogalmazott: a káreseteknél a tűzoltók megváltozott munkakörülmények között végzik a tűzoltási, műszaki mentési feladatokat, ahol fokozottan figyelni kell a beavatkozók biztonságára. A képzésen elsajátított ismereteket a jövőben viharkárok elhárításánál is hatékonyan tudják majd hasznosítani a tűzoltók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
