Városlista
2023. június 4, vasárnap - Bulcsú

Hírek

2022. Január 16. 15:09, vasárnap | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Fél éve először csökkent 700 alá a halálozások napi száma Oroszországban

Fél éve először csökkent 700 alá a halálozások napi száma Oroszországban

Először csökkent július 5. óta 700 alá a koronavírus-járvány miatti napi halálozások száma Oroszországban, az újonnan diagnosztizált fertőzöttek száma ugyanakkor ismét megközelítette a 30 ezret

- derült ki az orosz operatív törzs által vasárnap közölt adatokból.A halálos áldozatok száma az elmúlt napi 723-ról 686-ra csökkent. A járvány kezdete óta 321 320-an vesztették életüket a fertőzés következtében. A nem végleges halálozási ráta 2,97 százalék.

Az újonnan kimutatott fertőzöttek száma 29 230-cal 10 803 534-re emelkedett. A napi növekmény 0,27 százalék, a tünetmentes esetek aránya 14,2 százalék.

A felépültek száma 22 731-gyel 9 858 615-re gyarapodott. Az országban 623 599 aktív esetet tartanak nyilván.
Oroszországban a járvány kezdete óta több mint 246,4 millió, az elmúlt napon pedig 524 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Koronavírus-fertőzés gyanújával jelenleg 909 792 embert tartanak orvosi megfigyelés alatt.

A hétvégén közölt adatok szerint a Covid-19 elleni védőoltás első adagját 80 184 717, mindkettőt pedig 76 520 849 ember kapta meg. A kollektív védettség szintje 63,7 százalékos.

Alekszandr Gincburg, a Szputnyik V vakcinát kifejlesztő Gamaleja Központ igazgatója a TASZSZ-nak elmondta, hogy intézete megkezdte egy új, koronavírus-fertőzés elleni, monoklonális antitesteken alapuló gyógyszer klinikai vizsgálatát. Az eljárás az akadémikus szerint három és fél - négy hónapot vesz igénybe. Hozzátette, hogy a gyógyszer hatékonysága az analóg nyugati szerek alapján már ismert.

Ezek érdekelhetnek még

2023. Június 03. 11:11, szombat | Külföld

Bukarestből Székelyföldre utazott a magánlátogatáson Romániában tartózkodó brit uralkodó

Bukaresti \"félhivatalos\" programja után péntek este megérkezett székelyföldi birtokára, Zalánpatakra III. Károly brit uralkodó - közölte az erdélyi Krónika hírportál szombaton.

2023. Június 02. 07:43, péntek | Külföld

Belgorodi ukrán betörési kísérletek visszaveréséről számolt be az orosz védelmi tárca

Visszaverték az orosz katonai és határvédelmi egységek ukrán fegyveresek három arra irányuló kísérletét, hogy behatoljanak Belgorod megyébe, és ott terrortámadást hajtsanak végre a polgári lakosság ellen.