Hírek
2013. Május 16. 15:46, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Felhőszakadással és heves zivatarokkal indul a hosszú hétvége
Felhőszakadással és heves zivatarokkal kezdődik a pünkösdi hosszú hétvége, többfelé megerősödhet, helyenként viharossá fokozódhat a szél, de a melegebb helyeken 30 fok körüli maximumokra is számítani lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtök délután eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.
Pénteken a rövid napos időszakok mellett erősen felhős lesz az ég. Többfelé várható zápor, zivatar. Különösen a délutáni, esti órákban az ország déli felén intenzívebb zivatar is kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 12 és 17 Celsius-fok között alakul, napközben 22-28 fokig melegedhet a levegő.
A napsütéses területeken az UV-sugárzás maximuma a nagyon erős szintet is elérheti. Ezzel együtt viszont péntekre a várható heves zivatarok miatt tizenkét megyére - Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Tolna és Pest megyére -, valamint a főváros területére citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Komárom-Esztergom, Veszprém és Zala megyére a várható felhőszakadás miatt is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Vagyis pénteken az ország nagy részén arra kell készülni, hogy az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadék hullhat.
Az előrejelzés szerint szombaton fokozatosan mindenütt csökken a felhőzet. A nap első felében északkeleten lehet még szórványosan zápor, zivatar, majd ott is több órára kisüt a nap. A minimumhőmérséklet 11 és 16 fok között valószínű, a maximumok 23 és 26 fok között alakulnak.
Vasárnap sok lesz a napsütés, estefelé nyugaton és északon lehet helyenként zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 8 és 14 fok között valószínű, a legmagasabb nappali hőmérséklet 25 és 29 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
