Hírek
2019. December 05. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felkészültek a télre a hajléktalanellátó intézmények
Felkészültek a télre a hajléktalanellátó intézmények, országszerte több mint 20 ezer férőhely áll rendelkezésre - hangzott el az M1 csatorna szerda esti Híradójában.
Pálinkás Péter, a Máltai Szeretetszolgálat gondozója elmondta, hogy az elmúlt napokban a bejelentések száma megnőtt. Hozzátette: kollégái folyamatosan látogatják az ismert helyeket és a bejelentett helyszíneket.
Igyekeznek a hajléktalanokat meleg, védett helyre vinni - tette hozzá.
Mint elhangzott, a hajléktalanokat többek között a krisztinavárosi hajléktalanellátóban is várják, ahol teljes ellátást kapnak, ételt, tiszta ruhát, gyógyszert is.
Aba Botond Csaba, a Krisztinavárosi Hajléktalan Centrum intézményvezetője kiemelte: férőhely hiányában senkit nem utasítanak el.
Ha kell irodákat, közösségi termeket alakítanak át - tette hozzá.
December elsejével a XI. kerületben megnyitottak egy 100 férőhelyes krízishelyet is - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
