2024. május 7, kedd - Gizella

2014. Október 29. 21:34, szerda | Helyi

Kimaradtak a lehetőségeink Fehéroroszország ellen

Dunaújvárosban lépett pályára a magyar futsalválogatott Fehéroroszország ellen, amelyen 3-1-es vereséget szenvedett.

A kezdésnél kiderült, hogy egy stabil, szervezett ellenféllel találkozott a magyar válogatott. A 14. percben Ruslan Laziuk révén megszerezték a vezetést a fehéroroszok (0-1), de Harnisch Ákos szinte azonnal válaszolt, egy indítást követően visszahúzta a labdát és félmagasan a kapu bal oldalába lőtt (1-1). A 19. percben egy kapu előtti kavarodást követően szerencséjük volt a vendégeknek, Yauheni Charneika elé pattant a labda, aki a kapuba gurított (1-2), majd közvetlenül a második góljuk után Aleh Harbenka révén a harmadikat is megszerezték a fehéroroszok (1-3).

A második játékrész első öt perce nagy helyzet nélkül telt el, inkább a fehéroroszok domináltak. A 27. percben felpörögtek a mieink, Gál István találta el hét merről a bal kapufát. A későbbiekben hiába küzdött a zárkózásért a magyar válogatott, nem sikerült komolyabb helyzetet kialakítania. Az utolsó öt percben öt a négyben próbálkoztak a mieink, a 36. percben Rábl János szerezte meg harcosan a labdát, de kilenc méterről a felső lécet találta telibe. A hajrában mindkét oldalon akadtak helyzetek, de az eredmény nem változott.

Magyarország-Fehéroroszország (1-3 )