Hírek
2016. Szeptember 15. 21:53, csütörtök |
Helyi sport
Forrás: gorillaz.hu, Fotó: Fehérvár Enthroners
Győzelem a nyitányon
Az utolsó pillanatig kiélezett csatát vívtak fiaink az U19 bajnokságban, a Fehérvár Enthroners otthonában.
A Fehérvár Enthroners majdnem meglepte a Young Guns Unitedet. Az első félidő után még 8-3-ra vezettek a vendégek, de a folytatás után fordítani tudtak a Koronázók. Végül a Young Guns a végjátékban egy szépen kidolgozott drive után fordított és 14-9-re nyert, Farkas Máté futott touchdownjával.
Fehérvár Enthroners-Young Guns United 9-14 (3-8, 0-0, 0-0, 6-6)
Pontszerzők: Deczky Dániel 1 TD és 1 FG, illetve Andrukonis Chris, Farkas Máté 1 TD, Farkas Máté 2PT.
Az edzők így értékelték a találkozót:
Gerencsér Gábor, a Fehérvár Enthroners defense segédezdője: A vártnak megfelelően egy szoros mérkőzést játszottunk a Young Guns-zal. Sajnos a végeredmény nem úgy alakult, ahogy szerettük volna! Nagyon sok első meccses srác volt ebben a csapatban, így a rutinosabb játékosokra sok feladat hárult, a falaink egész meccsen oda-vissza játszottak. Mégis pozitívan értékelném összességében a meccset, mert a srácok szépen helyt álltak, végig küzdötték a mérkőzést becsülettel, sok apró hiba előjött, amiknek a kijavításán dolgoznunk kell és akkor nem lesz gond a továbbiakban. Köszönjük a sportszerű mérkőzést a Young Guns United-nak!
Fábián Krisztián, a Young Guns United edzője: Az előzetes várakozásoknak megfelelően, mivel több csapat fiataljait kell összekovácsolnunk a junior szezonra a Young Guns csapatában, nem játszottunk hiba nélkül a mérkőzésen. Sajnos a felkészülés is jóval rövidebbre sikerült a nyár végén, mint az megszokott volt a múltban, ezért arra számítottunk, hogy a támadóinknál az összeszokottság hiánya és a sok újonc, akiknek a Fehérvár elleni volt az első tétmeccse zavart fog okozni, és büntetésekkel, vagy labdaeladásokkal nehezítjük majd saját dolgunkat. Ezért az alapkoncepció az volt, hogy a védelem, ahol jóval több rutinos játékos szerepel és a védelmi séma sem annyira bonyolult meccsben tart minket. A várakozásunknak megfelelően alakult a mérkőzés képe, hiszen sajnos sok rookie hibával játszott az offense, rengeteg false start, 12 man on the filed nehezítette az előre jutásunk. Rengeteget kell még dolgozni és gyakorolni, hogy eredményesebbek legyünk, a támadó és speciális egységben sokat kell javulnunk, de a lehetőségeink adottak. A Koronázók juniorjai egy nagyon jó csapat. Nagyszerű ellenfél volt, sportszerű, kemény játékot játszottak, nem adták könnyen a győzelmet hazai pályán. Összességében elégedett vagyok a srácokkal, nagyon nagyot játszottak és küzdöttek, megérdemelték a győzelmet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 12:00, kedd | Sport
Magyar labdarúgó-válogatott - Varga Barnabás megsérült
Varga Barnabás, a görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén csatára megsérült a vasárnapi, Kifiszia elleni mérkőzésen.
2026. Március 24. 11:39, kedd | Sport
Újra a legjobbak között Olaszországban
Elérkezett az év első versenye, a megszokott jesolo-i pályán, Olaszországban. Nagy Ádám nagyon várta már, hogy újra versenyezhessen abban a rettentően színvonalas mezőnyben.
2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük
2026. Március 24. 09:00, kedd | Külföld
Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel
Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel a vasárnapi \"konstruktív\" első tárgyalásokat követően - az amerikai elnök erről Floridában beszélt újságírók előtt.
