Hírek
2015. Június 19. 07:20, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Határzár – 20-25 milliárdba kerülhet a kerítés
A rendkívüli kormányzati intézkedésekre rendelkezésre álló tartalék 60 milliárd forintos összege fedezetet nyújthat a magyar-szerb határra tervezett védvonal megépítésére.
Mondta Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium államháztartásért felelős államtitkára csütörtök este az M1 aktuális csatornán.
A pontos finanszírozási összeg azonban még nem ismert, a kormány a védvonal lehetséges variációit, és költségeit - Pintér Sándor belügyminiszter előterjesztésére - jövő szerdai ülésén tekinti át - jegyezte meg az államtitkár.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a nap folyamán azt mondta, a kerítés 20-25 milliárd forintba kerülhet, de ezt a kormányülésen többen túlzónak ítélték.
Banai Péter Benő kérdésre megerősítette azt is, hogy a rendkívüli kiadások fedezetére a jövő évi költségvetésben is 100 milliárdos tartalék szerepel, az Országvédelmi Alap 70 milliárdos összegén túl.
A jövő évi költségvetéshez benyújtott módosító javaslatok közül a vagyonértékesítéshez kapcsolódó bevételi előirányzat 18 milliárd forintos megemeléséről az államtitkár azt mondta, hogy a vagyoni jellegű kiadások is nőnek jövőre. Ha nem érkeznek meg a várt vagyoni jellegű bevételek, akkor a kiadási oldalon is visszafogja magát a kormány - szögezte le.
A nemzetgazdasági támogatások előirányzat 12 milliárd forintos bővítésétől szavai szerint a hazai gyökerű közepes vagy nagyobb, regionális potenciállal is rendelkező vállalatok beruházásainak bővülését várják.
Az 1 százalékpontos szja-csökkentés folytatását firtató kérdésre megerősítette: a kormány célja az élőmunka terheinek csökkentése, de a mérséklés nagysága és időzítése a gazdasági teljesítmény függvénye.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
