Hírek
2015. Szeptember 07. 11:24, hétfő | Helyi
Holttestet találtak az Öreghegyi úton
Családi ház ivóvíz-bekötését végezték a DVCSH szakemberei, amikor árokásás közben egy emberi láb csontjaira bukkantak.
Azonnal felfüggesztették a munkát, hiszen első pillanatban nem volt nyilvánvaló, hogy nem napjainkbeliek-e a maradványok. Azonban a megtalálás helyszíne és a csontok állapota alapján úgy vélték, hogy a lelet nagy valószínűséggel római kori. Erről értesítették a múzeumot, ahonnan azonnal régészt küldtek a helyszínre, aki megerősítette a feltételezést.
A feltárás földmunkájának nagyját a DVCSH végezte,a lelet feltárását pedig az Intercisa Múzeum szakemberei.
A feltárás közben derült ki, hogy acsontváz alatt félig átfedve egy másik csontváz is fekszik.
A fényképet Gőblyös Béla, a DVCSH ügyvezető-igazgatója készítette.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:49, szerda | Helyi
INGATLANCSALÓ BŰNSZÖVETSÉG FELSZÁMOLVA
A Fejér vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói négy férfit őrizetbe vettek, ötödik társukat még keresik. A gyanúsítottak több mint 90 millió forint kárt okoztak csalássorozatukkal.
2025. Szeptember 17. 12:50, szerda | Helyi
ELFOGTÁK A KISKORÚ SÉRELMÉRE ELKÖVETETT BŰNCSELEKMÉNY GYANÚSÍTOTTJÁT DUNAÚJVÁROSBAN
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai szexuális erőszak bűntette miatt őrizetbe vettek egy 41 éves férfit.
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
