Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2016. Február 10. 11:14, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Idén már 16 gyalogos halt meg balesetben

Idén már 16 gyalogos halt meg balesetben

Idén már 16 gyalogos vesztette életét balesetben, szerda reggel két halálos gázolás történt Pest megyében - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője az MTI-t.

Csiszér-Kovács Viktória felidézte, hogy szerda reggel az 5-ös főúton Ócsánál és a 10-es főúton Piliscsabánál történt halálos baleset.

A szóvivő kiemelte: általában a gyalogosgázolások jellemző okai, hogy a főutakon a gyalogosok láthatósági mellény nélkül közlekednek, az úttesten szabálytalanul próbálnak átkelni, illetve hogy az autósok figyelmetlenül haladnak, nem a megfelelő sebességgel közelítik meg az átkelőhelyeket, nem adnak elsőbbséget a gyalogosoknak.

Hozzátette: a következő napokban jelentős csapadék várható az ország területén, Zala megyében jelenleg is havazik, az autósok sokszor nem szerelnek a kocsijukra téli gumit, amelynek a hiánya növeli a jármű féktávolságát.

Mindezek miatt arra kérte mind a gyalogosokat, mind a gépkocsivezetőket, hogy fokozott óvatossággal közlekedjenek.

Tavaly 133 gyalogosgázolás történt, a korábbi évek javuló tendenciájához képest a múlt évben romlottak a közlekedési mutatók, nőtt a személyi sérüléses balesetek száma. Ennek érdekében Papp Károly országos rendőrfőkapitány a 2015. évet értékelő állománygyűlésen kiemelt feladatnak nevezte a személyi sérüléssel járó balesetek számának csökkentését, különös tekintettel a gyalogosokra, illetve a kerékpárosokra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel