Hírek
2022. Június 15. 11:01, szerda |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Ismét egyre több a koronavírus-fertőzött Belgiumban

Ismét emelkedik a koronavírussal fertőzöttek átlagos napi száma, és egyre többeket szállítanak kórházba a fertőzés súlyos tüneteivel Belgiumban - közölte a La Libre Belgique című francia nyelvű belga napilap kedden.
A napilap az illetékes belga közegészségügyi hatóság kedden közzétett adatait ismertetve azt közölte, hogy június 7. és 13. között naponta átlagosan 1878 új koronavírusos fertőzöttet vettek nyilvántartásba, s ez 19 százalékos növekedést jelent az előző hét adataihoz képest. Az esetek 59,1 százalékában a koronavírus omikron variánsa okozta a fertőzést.
A vizsgált időszakban naponta átlagosan közel 61 embert szállítottak kórházba a koronavírus-fertőzés súlyos tüneteivel, s ez 15 százalékkal több az előző hétnapos időszakban kórházba szállított betegnél. Jelenleg Belgiumban 889 koronavírus-fertőzöttet ápolnak kórházban, köztük 62 beteget intenzív osztályon kezelnek. Ugyanebben az időszakban naponta átlagosan 6 ember halt meg a vírusfertőzés következtében, ez öt százalékkal marad el az előző heti adatoktól.
Beszámoltak arról is, hogy Belgiumban a múlt héten naponta átlagosan közel 10 200 koronavírus-tesztet végeztek, a pozitív tesztek aránya 19,4 százalékos volt. A vírus szaporodási rátája 1,1, amely azt jelenti, hogy a járvány terjedésének üteme gyorsul. A 100 ezer lakosra jutó új megbetegedések száma 14 nap alatt elérte a 210-et - közölték.
A járvány kezdete óta 4 177 440-en fertőződtek meg az új típusú koronavírussal és 31 835-en haltak meg a szövődményekben Belgiumban.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Március 20. 17:25, hétfő | Külföld
Vlagyimir Putyin: az élelmiszer-megállapodás lejárta esetén Moszkva ingyen fog szállítani az afrikai rászorulóknak
2023. Március 20. 12:15, hétfő | Külföld
Petr Pavel: Ukrajna csak egyszer próbálkozhat nagy ellentámadással
Ukrajna csak egy alkalommal próbálkozhat nagy ellentámadással az orosz erőkkel szemben, a következő tél után rendkívül nehéz lesz fenntartani a nyugati támogatás jelenlegi szintjét - jelentette ki a cseh elnök.
2023. Március 19. 14:46, vasárnap | Külföld
Kreml: Putyin Mariupolban járt
Mariupolba tett munkalátogatást Vlagyimir Putyin orosz elnök - közölte vasárnap a Kreml sajtószolgálata.