Városlista
2026. május 9, szombat - Gergely

Hírek

2017. Február 23. 07:43, csütörtök | Helyi

Itt járt a horvát nagykövet

Itt járt a horvát nagykövet

Városunkba látogatott Dr. Gordan Girlic Radman, Horvátország budapesti nagykövete, illetve Skenderovic Marin, a Horvát Idegenforgalmi Közösség vezetője.

A nagykövet úr és delegációját Cserna Gábor polgármester fogadta, majd a megbeszélést követően megtekintett egy horvát nyelvi szakköri foglalkozás a Szilágyi Erzsébet iskolában. A foglalkozást Farkas Márta tagintézmény-vezető tartotta. Majd az Intercisa Múzeumba látogatott el. Az este zárásakor egy tokaji borkóstolón vett rsz Girlic Radman a Corner Hotel és Kávéházban.

Dr. Gordan Girlic Radman elmondta, hogy nagyon kellemes benyomásokkal távozik városunkból, örömmel üdvözölte a horvát nyelvi szakkör létét, úgy vélte, hogy nem csupán az angol nyelvet kellene tanulnunk, hanem a szomszédaink nyelvét sem árt ismerni.

Úgy vélte, hogy hatékony lehetne, ha lenne városunknak egy horvát testvérvárosa, erről a későbbiekben folytatnak majd tárgyalásokat. Eddig Vukovár és egy tengerparti település vetődött fel, lehetséges partnerként.

Címkék: horvát

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.