Városlista
2023. május 30, kedd - Zsanett, Janka

Hírek

2023. Március 07. 20:38, kedd | Belföld
Forrás: Ügyészség

Jókora állast kapott egy fiatal a győri éjszakában - Videó

Jókora állast kapott egy fiatal a győri éjszakában - Videó

Vádat emelt a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség azzal a három fiatallal szemben, akik egy évvel ezelőtt összevertek egy fiatalembert az egyik győri szórakozóhely előtt.

A vádirat szerint a három 16 és 18 év közötti fiatal szóváltásba került egy 21 éves férfival. Körbevették, majd a földre vitték, ahol egyikük fejbe, egy másik terhelt pedig hasba rúgta.

A megtámadott férfi ezután csak segítséggel tudott felállni és szédelegve mozgott. A fiatalok pár perc múlva visszamentek hozzá, egyikük ismét megrúgta, majd egy másik leütötte. A megvert fiatalember 6-8 hét alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.

Az ügyészség súlyos testi sértés, és csoportosan elkövetett garázdaság miatt állítja bíróság elé az elkövetőket, akik akár négy és fél évet is kaphatnak a halmazati szabályok miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2023. Május 30. 13:38, kedd | Belföld

Katasztrófavédelem: 85 ezer hektárom irtják a héten a szúnyogokat

A héten 85 ezer hektárnyi területen irtják a szúnyogokat a szakemberek - tájékoztatta a szúnyoggyérítési program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) kedden az MTI-t.

2023. Május 30. 13:30, kedd | Belföld

A NATO elítéli a KFOR-csapatok elleni támadásokat Észak-Koszovóban

A NATO vasárnap este kiadott sajtóközleményében elítélte a parancsnoksága alatt működő koszovói békefenntartó erő, a KFOR katonái ellen elkövetett provokálatlan támadásokat Észak-Koszovóban, amely során több katona megsebesült.

2023. Május 30. 13:24, kedd | Belföld

Költségvetés 2024 - Jövőre is brutális összeget költ a kormány a rezsivédelemre

Benyújtották a parlamentnek a 2024-es költségvetési törvényjavaslatot, amely a védelem költségvetése lesz - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter kedden Budapesten az Országházban.

2023. Május 30. 10:56, kedd | Belföld

Rendőrökre támadtak a gyámügyintézés során - Videó