Hírek
2012. Február 17. 14:12, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Készüljenek az autósok: ismét drágább lesz a benzin
A jövő héten a dízellel autózók talán megúszhatják a további áremelést, bár kisebb drágulás nem kizárt, míg a benzin literenkénti átlagára legalább 3-5 forinttal kúszhat feljebb.
Prognosztizálja a GKI Energiakutató a nemzetközi jegyzésárak emelkedése és a forint kismértékű gyengülése alapján. Hozzáteszik: a literre és forintra átszámolt tőzsdei jegyzésárak a héten a benzin esetében 4,5, míg a gázolaj esetében 0,6 százalékos emelkedést mutatnak.
A múlt heti csökkentés után szerdán a gázolaj 3, a benzin 2 forinttal lett drágább, miközben a GKI Energiakutató legalább 5 forintos dízel-áremelkedést és a 95-ös árának stagnálását prognosztizálta - értesült a Napi Gazdaság.
Egy héttel korábban ugyanakkor a prognosztizáltnál valamivel nagyobb mértékben csökkent az üzemanyagok fogyasztói ára, miközben az azt megelőző két hétben a vártnál szerényebb volt az apadás. Szakértők ennek kapcsán rámutattak, hogy a Mol idei árképzését a nagyobb kilengések tompítása jellemzi mind az emelések, mind pedig a csökkentések terén.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
