Városlista
2023. június 7, szerda - Róbert

Hírek

2011. Október 24. 14:13, hétfő | Külföld
Forrás: MTI

Kétségbeesetten küzdenek a romok alatt rekedtekért

Kétségbeesetten küzdenek a romok alatt rekedtekért

A legfrisebb adatok szerint 217-re emelkedett a törökországi földrengés halálos áldozatainak száma - közölte hétfő reggel Idris Naim Sahin belügyminiszter. Ezernél is több sebesült van.

A 75 ezer lakosú Ercisben súlyosabb a helyzet, mint Van tartományban, mert előbbiben nagyon sok az összedőlt ház, és sokan lehetnek a romok alatt. A lakosok kétségbeesetten, kiabálva keresik hozzátartozóikat, sokan közülük részt vesznek a romok elhordásában és a túlélők felkutatásában.

Az amerikai geológiai intézet (USGS) hajnalban 7,3-asról 7,2-esre módosította az első rengés nagyságát. Ez így is a legerősebb rengés Törökországban sok év óta. Az USGS több mint száz utórengést regisztrált. Ezek között volt egy körülbelül 6-os erősségű a főleg kurdok lakta Van város közelében.

Az ország 38 tartományából 1275 mentőalakulatot riasztottak és küldtek a helyszínekre, de a hadsereg is segít a mentésben, kutatásban.

A TRT televízió jelentése szerint Van város börtönéből ki tudott szökni 150 rab, mert leomlott a börtön egyik fala. Egy börtöntisztviselő viszont úgy nyilatkozott, hogy sokkal kevesebb rab szökött el, és azok közül is több visszatért már a büntetés-végrehajtási intézetbe.

Két erős földrengés 1999-ben 20 ezer halálos áldozatot követelt az ország északi részén.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2023. Június 06. 06:00, kedd | Külföld

Nagyszabású ukrán támadás meghiúsításáról számolt be az orosz katonai szóvivő

Nagyszabású offenzívát indítottak az ukrán fegyveres erők öt frontszakaszon a donyecki régió déli részén vasárnap reggel, amely nem járt sikerrel - közölte az orosz védelmi minisztérium szóvivője hétfőre virradóra.

2023. Június 05. 14:17, hétfő | Külföld

A belga kormány kérdőre vonja Ukrajnát a belga fegyverek oroszországi használatával kapcsolatban

A belga kormány kérdőre vonja Ukrajnát, azokkal a jelentésekkel kapcsolatban, amelyek szerint Belgiumban gyártott fegyvereket használtak az orosz csapatok ellen, Oroszország határain belül.

2023. Június 05. 07:39, hétfő | Külföld

Ukrán diverzánsok hatoltak be Belgorod megyébe

Ukrán diverzánsok hatoltak be Novaja Tavolzsanka községbe, ahol az orosz erők harcban állnak velük - közölte Vjacseszlav Gladkov, a régió kormányzója videóüzenetben vasárnap a Telegram-csatornáján.