Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2011. Szeptember 09. 07:41, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Kevés az űrhajós a NASA-nál

Kevés az űrhajós a NASA-nál

Egy friss jelentés szerint a NASA-nál annak ellenére is túl kevés az űrhajós, hogy az űrsikló program immár befejeződött.

Ezt hűen tükrözik a számadatok is: míg egy évtizeddel ezelőtt még 149-en szolgáltak az űrkutatási hivatalnál, addig mára csupán 60-an maradtak.

A Nemzeti Kutatási Tanács, egy amerikai non-profit tudománypolitikai tanácsadó csoport szerint a NASA-nak mindenképpen növelnie kellene űrhajósainak számát, hiszen annak ellenére, hogy az űrsikló programnak vége, nagy szükség lehet rájuk a Nemzetközi Űrállomáson a tudományos kísérletek folytatásához - írja a BBC Science and Environment News.

A szakértők szerint ebben az évben kiemelkedően sok űrhajós ment nyugdíjba vagy lépett ki, emiatt maradtak a NASA-nál csupán 60-an. Ez a személyzet azonban nem elegendő a hivatal és a programok folyamatos működtetéséhez, hiszen egy esetleges betegség vagy sérülés esetén gond lehet a helyettesítéssel.

Emellett a Nemzetközi Űrállomás jövője is közvetlen veszélybe kerülhet, hiszen a jelenlegi személyzet legkésőbb novemberben hagyja el az ISS-t, és amennyiben a NASA akkor nem tud helyettük új személyzetet felküldeni, az űrállomás egy időre elnéptelenedhet.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: nasa

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld

Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor

A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.