Hírek
2012. Június 09. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Könyvhét - A Kalligram Kiadó 17 újdonsággal jelentkezett
A Kalligram Kiadó 17 újdonsággal jelentkezett a 83. Ünnepi Könyvhétre, egyebek mellett Kőrösi Zoltán Az utolsó meccs
- Történetek a titkos magyar focikönyvből, Grendel Lajos Távol a szerelem és Kerékgyártó István Rükverc című könyvével - mondta el Mészáros Sándor főszerkesztő pénteken az MTI-nek.
Kerékgyártó István novellaciklusának hősei perifériára került kisemberek, akik, amíg volt munkájuk, pincérek, kocsikísérők, bolti eladók, biztonsági őrök voltak. Grendel Lajos kisregényének főhőse a halál és a szerelem rejtélyével küzd egész életében, Barnás Ferenc Másik halál című regénye a rendszerváltozás utáni Magyarország mindennapjairól villant fel pillanatképeket.
Dokumentumokon, jelentéseken, értékeléseken, a szerző korábbi írásaiból vett idézeteken át mutatja be egy "bizalmas nyomozás" történetét Györe Balázs Barátaim, akik besúgóim is voltak című kötete. A Burger Barna fotóival illusztrált Kőrösi Zoltán-kötetben 42 novella rajzol ívet a pályák világától az életutat megjelenítő két félidőig. Márton László M. L., a gyilkos című, két kisregényből és egy elbeszélésből álló könyvében a szerző köznapinak mutatkozó, de óriási belső feszültségeket hordozó jellemek és helyzetek ütköztetésével viszi előre az eseménysorokat, miközben az emberi létezés alapfeltételeire kérdez rá. Péterfy Gergely Örök völgy - Pannon mese című regényében a történelmi tények és a fikció, a mese, a csoda és a lehetséges egyformán érvényesként van jelen.
Az újdonságok között szerepel Zeidler Miklós A labdaháztól a Népstadionig című könyve. A gazdag képanyaggal illusztrált kötetben szereplő írások a magyarországi modern sport előtörténetének és a 18. század közepétől a 20. század közepéig tartó, mintegy kétszáz éves időszakát fogják át.
Mészáros Sándor felhívta még a figyelmet Gyenge Zoltán Pszeudo Kierkegaard: A megfordult világ című filozófiai esszékötetére, Mihályi Gábor Két apa között - A magyar baloldal tragédiája (1899-1990), Hárs Endre Herder tudománya című művére és Harmath Artemisz Kacér romok - A kortárs magyar líráról című irodalomtudományi munkájára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
