Hírek
2019. Szeptember 22. 12:42, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Közgazdász: A tartós gazdasági fejlődéshez a tudásba kell befektetni
Csath Magdolna közgazdász szerint a gazdasági fejlődés hosszútávú fenntartásához Magyarországnak a képzésbe, a tudásba kell befektetnie.
Csath Magdolna vasárnap az M1 aktuális csatornán arról beszélt, hogy Magyarországon a gazdaság teljesítménye az elmúlt 3-5 évben évről évre javult, a tartós fejlődés fenntartásához azonban nem elég, ha a Magyarországon működő cégek csúcstechnológiás termékeket gyártanak, mert ez csak a cégek fejlettségét mutatja.
A gazdasági fejlődés fenntartásához a magyar szellemi hozzáadott értéket is növelni kell, azaz a technológiákat is Magyarországon kell fejleszteni, ehhez pedig megfelelő szakemberekre van szükség - emelte ki a közgazdász.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
