Városlista
2026. március 24, kedd - Gábor, Karina

Hírek

2015. Március 26. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu

Közös tulajdon megszüntetése

Közös tulajdon megszüntetése

Hogyan tudja megszüntetni valaki rokonával a közös tulajdont? Hogyan juthat hozzá a részéért járó pénzhez? Erre válaszol az onlinejogsebesz.hu!

Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
A jelenleg meglévő 1/4 tulajdonrészem ellenértékéhez milyen módon tudnék hozzájutni? Megoldás-e, ha a testvéremnek megvételre ajánlom az én részem és ha Ő ezt visszautasítja, akkor kezdeményezem a közös tulajdon megszűntetését? Ugyanis én már ezek után semmilyen formában nem szeretnék Vele közösködni. Válaszát előre is köszönöm!


Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A leírt eljárás megoldás lehet, azonban ebben az esetben egy haszonélvezettel terhelt ingatlan értékét kell elszámolni, ami nyilvánvalóan kevesebb egy tehermentesénél. Ezen túlmenően, ha nem tudnak megállapodni és a bíróság árverési értékesítést rendel el, az itt így elérhető értékesítési ár rendkívül alacsony. Javaslom, mielőtt dönt, forduljon ügyvédhez.

A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.

Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Nádas Gábor ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük

2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza

Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull