Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2021. Január 26. 15:05, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Lassan lezárul az egészségügyi dolgozók oltása

Lassan lezárul az egészségügyi dolgozók oltása

Lassan lezárul az egészségügyi dolgozók kampányszerű oltása, de folytatódik az idősotthonokban élők oltása - mondta az országos tisztifőorvos az operatív törzs keddi online sajtótájékoztatóján.

Müller Cecília azt mondta, lassan szeretnének az egészségügyi dolgozók kampányszerű oltásának a végére érni, ezért azt kéri, hogy aki még nem jelentkezett a védőoltásáért, az tegye meg. Hozzátette: akik most valamilyen ok miatt nem tudják beoltatni magukat, azoknak a jövőben is biztosítani fogják az oltás lehetőségét.

Az országos tisztifőorvos szólt arról is, hogy folytatódik a szociális intézményekben élők oltása. Mint mondta, 1600 idősotthon és további 300 bentlakásos intézmény van Magyarországon, a következő vakcinaszállítmányokból az ezekben élők beoltását szeretnék folytatni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek