Hírek
2018. Április 20. 11:56, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Lezárták a berlini főpályaudvar környékét egy világháborús bomba miatt
Lezárták és kiürítették Berlinben pénteken a főpályaudvar környékét, hogy hatástalanítsanak egy második világháborús bombát.
Az 500 kilogrammos robbanószerkezetet a belvárosban fekvő pályaudvar mellett találták egy építkezésen, hatástalanításának idejére 800 méteres sugarú körben rendeltek el kiürítést. Az intézkedést már egy hete bejelentették, így nem okozott nagyobb fennakadást, amikor péntek délelőtt elkezdték lezárni a területet.
Más nagyvárosok belső kerületeihez képest a berlini főpályaudvar térsége ritkán lakott, de a területen fekszik a szövetségi gazdasági minisztérium és a szövetségi hírszerző szolgálat (BND) központi épülete, egy bíróság, egy múzeum, több iskola, számos vállalat irodája és két kórház néhány épülete is, amelyeket a dolgozóknak várhatóan kora délutánig el kellett hagyniuk.
A naponta 300 ezer ingázó által használt főpályaudvar közlekedését átszervezték, elterelték valamennyi távolsági, regionális és városi vonatot, és a pályaudvart érintő buszokat és villamosokat is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 09:00, kedd | Külföld
Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel
Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel a vasárnapi \"konstruktív\" első tárgyalásokat követően - az amerikai elnök erről Floridában beszélt újságírók előtt.
2026. Március 23. 10:00, hétfő | Külföld
Szlovénia vasárnaptól korlátozza a tankolható üzemanyag mennyiségét
A szlovén kormány vasárnaptól korlátozza a benzinkutakon tankolható üzemanyag mennyiségét a megnövekedett kereslet miatt - jelentette be a kabinet.
2026. Március 23. 09:00, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: több mint húsz ország csatlakozott a Hormuzi-szoros biztonságáról szóló tervhez
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Külföld
Óriási tüntetést tartottak Prágában a Babis-kormány ellen
Andrej Babis (ANO) vezette hárompárti koalíciós kormány politikája ellen tiltakoztak Prágában.
