Hírek
2021. December 09. 09:43, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Madárinfluenza miatt felszámolnak egy pecsenyekacsa-állományt

Madárinfluenza miatt a szakemberek 42 ezer darabos pecsenyekacsa-állományt számolnak fel a Hajdú-Bihar megyei Balmazújvárosban - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a honlapján szerdán.
A közlemény szerint a balmazújvárosi baromfiállományban a szokásosnál több kacsa hullott el, ez alapján következtettek a telep dolgozói a madárinfluenza megjelenésére. A gyanút a Nébih laboratóriumi vizsgálatai is megerősítették, az állatok pusztulását a vírus H5N1 altípusa okozta.
Az állomány felszámolása haladéktalanul megkezdődött, a radikális intézkedés szükséges a betegség tovább terjedésének megakadályozásához, és ezzel a gazdasági kár mérsékléséhez - írták.
A Hajdú-Bihar megyei kitörés a járványhelyzet súlyosságának újabb bizonyítéka, amely miatt a Nébih ismételten felhívja a baromfitartók figyelmét, hogy fokozottan ügyeljenek állataik biztonságára, és szigorúan tartsák be a járványvédelmi előírásokat. Különösen fontos a házi szárnyasok zárt tartására vonatkozó kötelezettség, az alapvető járványvédelmi ajánlások fokozott betartása - olvasható a hivatal közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Augusztus 15. 07:00, hétfő | Belföld
Anyára és gyerekére gyújtotta rá két férfi a házat Véménden
Emberölés kísérlete miatt nyomoznak a rendőrök két férfi ellen, akik Molotov-koktélokkal gyújtottak fel egy véméndi családi házat.
2022. Augusztus 15. 05:00, hétfő | Belföld
Folytatódik a meleg, napsütéses idő
Folytatódik a következő napokban a meleg, napsütéses, jellemzően száraz idő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos előrejelzéséből.
2022. Augusztus 14. 16:02, vasárnap | Belföld
Légtérberepülést tart hétfőn a honvédség Budapest egén
Légtérberepülést tart a Magyar Honvédség augusztus 15-én a kora délutáni órákban Budapesten, az augusztus 20-i légibemutató előkészítéseként - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2022. Augusztus 14. 15:01, vasárnap | Belföld
Erdőkért felelős államtitkár: ezután is szabályozott keretek között fog zajlani a fakitermelés
Az erdészeti, a természetvédelmi hatóság és a nemzeti parkok szakemberei a fakitermelés szabályozására vonatkozó rendelet módosítása után is ugyanúgy ellenőrizni fognak minden fakitermelést, mint eddig