Városlista
2026. március 4, szerda - Kázmér

Hírek

2019. Október 18. 04:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Marad a jó idő a hétvégén is

Marad a jó idő a hétvégén is

A hétvégén is marad a jó idő: sok napsütésre és 20-25 fokos melegre kell készülni - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.

Pénteken az ország nagy részén az éjszaka képződött köd délelőtti feloszlását napos, csapadékmentes idő követi. Ugyanakkor főként az Alpokalján és a Kisalföldön néhol tartósan ködös tájak is lehetnek, arrafelé ködszitálás előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 6-12 fok között alakul, ám a derült, szélvédett, hidegre hajlamos vidékeken ennél hidegebb is lehet. Napközben többnyire 19-26 fok között várható, de főleg az Alpokalja, valamint a Kisalföld tartósan ködös tájain ennél jóval alacsonyabb értékek is valószínűek.

Szombatra virradóra is foltokban köd képződik, amely délelőtt feloszlik. Az ország nagyobb részén fátyolfelhős, napos idő várható. Csapadék nem várható. Északnyugaton erős lehet a szél. A minimumhőmérséklet 6-11, a maximumhőmérséklet 19-25 fok között alakul.

Vasárnap is derült vagy gyengén felhős, napos időre lehet számítani, csapadék nélkül. Északnyugaton erős lehet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 8-14, a legmagasabb hőmérséklet 20-25 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: ősz, hétvége, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld

A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat

100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.

2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.

2026. Március 04. 09:00, szerda | Belföld

Závecz Research: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye

A biztos részvételt ígérő, pártot választó szavazók körében a Tisza Párt jelenleg 12 százalékpontos előnnyel vezet a Fidesz–KDNP előtt – derül ki a Závecz Research februári közvélemény-kutatásából.

2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld

AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig

Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.