Hírek
2016. Szeptember 23. 15:09, péntek | Helyi
Marimba Clouds concert az Intercisa Múzeumban
Palotás Gábor Marimba Clouds című koncertje kerül megrendezésre az Intercisa Múzeumban, amelyen három dunaújvárosi kötődésű zeneszerző, jelesül Balogh Máté, Baráth Bálint és Nagy Ákos művei is elhangoznak majd.
"Látványos, ha tetszik szemet gyönyörködtető hangszercsalád a miénk, s hangszereink döntőtöbbsége azonnal megszólaló hanggal bír, ám olykor a megkomponált hangok lejátszása a fizikaiszinten marad, s vannak, akik a mélyebb tartalom felfedésére nem vállalkoznak, vagy egyszerűenmegelégednek a vizualitás manapság egyre inkább gondolatokat elhomályosító felületességével."– áll Palotás Gábor koncertre hívó szövegében.
Palotás Gábor Marimba Clouds című koncertjével folytatódik a dunaújvárosi Intercisa Múzeumzenei sorozata. A művész marimbára írt és elektronikával kísért művekkel kívánja cáfolni ArnoldSchönberg híres kijelentését, miszerint "a modern zene előadóitól szenved."
"Ennek fényében szeretnénk hidat képezni régi és új között. Szeretnénk, ha hallgatóságunkrácsodálkozna az ezüstszálakkal átszőtt zenetörténetre. Szeretnénk, ha idős és fiatal megértené,hogy szeretni érdemes a jelent és a benne jelenleg is alakuló, zajló művészetet, ami a maemberéhez, a ma emberéért szól. Fontos a kortársi viselkedés, mert szembesít lényükkel! Fontos,
mert a körülöttünk élő művészek általunk is ismert és megélt élményeivel, problémáivalfoglalkozik! Fontos, mert általa mi magunk is megérthetjük, hogy milyen világban élünk, hogymi vesz minket körül! S hogy a kor, amelyben élünk és annak művészete jó-e vagy rossz? Amitma elültetünk, ki aratja majd le, vagy - lesznek-e egyáltalán aratók? Ezt döntsék el majd a soronkövetkező századok. Nekünk nincs más dolgunk, mint nyitott füllel, esztétikai és értékítélőképességünket kikapcsolva, aktív résztvevőként figyelni az éppen most alakuló, a hagyományátmost létrehozó zenére!" - írja a koncertet szervező zeneszerző Nagy Ákos.
A nem mindennapi előadásra október 7., pénteken 17.00 órától kerül sor az Intercisa Múzeum,II.emeleti előadótermében.
MŰSOR
Marján Csaba Zoltán: Lemuria – The Fallen Civilization
Baráth Bálint: Canabasic
Virágh András Gábor: Capriccio per marimbafono
Palotás Gábor: Shadows in the Forest
Solti Árpád: P-cock fun tas(t)y! – frOmmage á Co-die
Balogh Máté Gergely: öi-(jj)
Nagy Ákos: Wailing of Pendulum
Az előadásra a belépés díjtalan, a művész és a házigazdák is sok szeretettel várják az érdeklődőket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:49, szerda | Helyi
INGATLANCSALÓ BŰNSZÖVETSÉG FELSZÁMOLVA
A Fejér vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói négy férfit őrizetbe vettek, ötödik társukat még keresik. A gyanúsítottak több mint 90 millió forint kárt okoztak csalássorozatukkal.
2025. Szeptember 17. 12:50, szerda | Helyi
ELFOGTÁK A KISKORÚ SÉRELMÉRE ELKÖVETETT BŰNCSELEKMÉNY GYANÚSÍTOTTJÁT DUNAÚJVÁROSBAN
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai szexuális erőszak bűntette miatt őrizetbe vettek egy 41 éves férfit.
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
